Кошмарять ворога і на морі, і на річці – Порошенко на Півдні передав військовим велику партію техніки

Петро Порошенко під час поїздки на південний напрямок передав велику партію техніки 26-му окремому дивізіону річкових катерів та Одеській військовій академії. Загалом цього разу військовим привезли техніку на суму майже 19 млн грн.  

Морякам передали авторемонтну майстерню на базі вантажівки DAF, генератори і потужні зарядні станції. «Давно хотів побачити старих друзів — хлопців із 26-го окремого дивізіону річкових катерів. Пишаюся тим, що побудований на «Кузні на Рибальському» броньований катер «Буча» служить саме тут. Загалом хлопці вже встигли добряче покошмарити росіян – і на морі, і на річці», – розповідає Порошенко.

«Відважним військовим морякам передали авторемонтну майстерню, наш знаменити ПАРМ, бо їм тут завжди є що ремонтувати, 5 генераторів та пару Bluetti. Це те, що треба для більш комфортного виконання завдань на Херсонському напрямку», – зазначає Порошенко.

А військова академія поповнилась двома великими автобусами – це було прохання керівництва вишу. Тепер курсанти можуть у комфортних умовах виїжджати на навчання чи місця дислокації.  В автопарку академії працюватимуть і дві потужні вантажівки DAF YA у десантній комплектації. Загалом від початку повномасштабного вторгнення Порошенко з волонтерами поставили у війська більш ніж півтисячі вантажівок.

Кожна машина, яка передається на фронт, проходить ретельний техогляд, заміну кузова, зношених запчастин та агрегатів. При цьому волонтери завжди готові прийняти на ремонт машину, яка вийшла з ладу. За словами Порошенка, на п’ятсот машин таких випадків було чотири, а п’ятий – взагалі унікальний. «У Слов’янську ПАРМ стояв, ремонтував військову техніку. Попала ракета, на нього впала будівельна бетонна балка – і машина витримала. І водій, який сидів у кабіні, і механік, який був розташований поруч, всі живі. І тепер вже кажуть, що наша машина – це машини на фарт. Автівка своїм ходом доїхала до Києва, ми замінили кабіну», – розповідає п’ятий Президент.

Петро Порошенко каже: зустрічі із майбутнім українського флоту завжди надихають. «Курсанти наполегливо вчаться у стінах Одеської академії. А ми робимо все, щоб підвищити якість їхньої підготовки. Як і минулого разу, привезли те, що хлопці просили — це два великих автобуси по 50 місць. На них студенти з комфортом добиратимуться на міжнародні та локальні навчання, здійснюватимуть передислокацію. У розпорядженні академії тепер буде і два великих десантних DAF YA, які ми привезли зі складів НАТО», – говорить п’ятий Президент.

Для випускників академії також привезли особливі подарунки. «Ми приготувати сюрприз — виготовили справжні командирські коїни. Їх розробив Віталій Гайдукевич, який є співавтором нового однострою ЗСУ, запровадженого в 2014 році. Носіть із гордістю!», – говорить Петро Порошенко.

Він також розповів, що команда, яка допомагає підрозділам на Півдні, посилилась: «тепер нам буде легше забезпечувати військових, які тут стоять. Бо з нами в тісній координації – дивовижна родина волонтерів Златових. Федір і Владислав — члени нашої команди «Європейської Солідарності», які вже допомогли ЗСУ більш як на 40 млн грн. Вони роблять неймовірні речі для військових. Повага вам, хлопці! А ми рушаємо далі – у нас ще багато цікавих зустрічей», – говорить Петро Порошенко.