Порошенко вважає, що Україна має шанс здійснити «квантовий стрибок»

Україна має унікальний шанс після перемоги здійснити стрімкий прорив у розвиту – про це пише Петро Порошенко у статті для «Української правди».

Складовими такого «квантового стрибка», як вважає Порошенко, можуть стати нові індустрії, потужний ВПК і продовольчі потужності України.

«В нас сьогодні як ніколи є шанс здійснити стрімкий історичний прорив, квантовий стрибок на зовсім інший рівень розвитку. За цей шанс заплачено найвищу ціну… Не маємо права його змарнувати», – переконаний п’ятий Президент України.

«Можемо із чистого аркуша написати як має бути. Написати, а потім зробити. Все те, до чого не доходили руки раніше, можемо, не озираючись, робити тепер. Прямо зараз – глибоко осмислювати і в деталях планувати, після перемоги – негайно втілювати», – наголосив він.

Порошенко вважає, що Україна має шукати нові промислові галузі, які будуть наповнювати державний бюджет і стимулювати розвиток економіки, а також повинна не відновлювати у старому вигляді традиційні галузі, а модернізувати їх.

«Візьмемо промисловість і типових донедавна найбільших наповнювачів бюджету. Це була металургія, заводи-гіганти – їхня філософія лишилася нам від срср, вони завдавали шкоди екології, не відповідали технологічному рівню XXI століття, споживали неймовірні обсяги потужностей енергетики», – зазначає він.

«Те, що ми втратили багато що з промисловості ХХ століття, дає нам можливість будувати промисловість з середини ХХІ століття. І в цьому буде конкурентна перевага України», – переконаний Порошенко.

Він зауважив: минулий рік показав, що світ куди більше залежить від українського збіжжя, аніж від металу. «Дефіцит продовольства буде лише зростати, сільгоспземлі та вода вже стали неоціненним стратегічним ресурсом», – наголошує Порошенко.

«Ще приклад. Українські надра містять до 10% світових запасів літію. Специфіка взаємин із Китаєм вже спричинила світовий дефіцит чіпів, то чому б не зробити розташування виробничих майданчиків в Україні економічно вигіднішим, ніж в Піднебесній?», – зауважив він.

«Україна будуватиме найпотужнішу армію і Військово-промисловий комплекс в Європі – бо ми форпост. Сучасна національна безпека спирається на власну науку, технології, виробництво. Причому «і собі, і людям». Українські двигуни в турецьких безпілотниках довели: ми можемо і перспективи великі», – підкреслив Порошенко.

«Світ відчув загрозу авторитарних режимів і почав усвідомлювати помилку беззбройності, тож буде нарощувати м’язи. Україна може бути не лише споживачем в цьому процесі, а й постачальником», – пояснив п’ятий Президент України.

Також важливим напрямком розвитку стане повоєнна відбудова зруйнованих міст і містечок. «Наші населені пункти переважно росли за інерцією правил і логіки, що була закладена за срср. Звідти теплотраси, що втратами енергії обігрівають траву взимку; застарілий морально і фізично житловий фонд; промзони посеред житлових кварталів; дефіцит зелених насаджень. Зруйновані населені пункти потрібно буде не відновлювати, а заново створювати в іншому, сучасному форматі. Починайте це робити зараз, безкомпромісно, за найвищою планкою вимог. Зберігаючи децентралізацію», – пише він.

«Як показує досвід післявоєнної відбудови багатьох держав, вони здатні дуже швидко не лише поставати з попелу, але й ставати новими технологічними гігантами, державами-лідерами», – переконаний Порошенко.