Ми воюємо не лише за території, а й за європейське майбутнє України – Порошенко

Європейська, демократична, успішна Україна для росії є світоглядним та екзистенційним викликом. Наш успіх в ЄС – крах російської неоімперської ідеї на покоління. І саме тому не маємо жодного права схибити у 2023 році. Про це у статті для «Української правди» пише Петро Порошенко.

«Нам у цьому питанні надали величезний кредит, який українці вибороли потом і кров’ю. Тож наполегливо раджу владі не водити партнерів за ніс, щоб самим не залишитися з носом», – зазначає Порошенко.

П’ятий Президент України радить українській владі виконувати рекомендації європейських союзників, що дасть старт переговорам про вступ до Євросоюзу. «За аналогією: ми виконали майже понад півтори сотні пунктів Плану з візової лібералізації і отримали безвіз. Такий самий підхід і тепер», – нагадав він.

«Уже в січні варто переглянути механізм добору кандидатів до Конституційного Суду з посиленням ролі міжнародних експертів при визначенні доброчесності кандидатів, що повністю виправдало себе при формуванні Вищого антикорупційного суду. Ми розробили відповідний законопроект, але на авторстві не наполягаємо – залікуйте його собі і виносьте на голосування», – зазначив Порошенко.

«Уже в січні вимагаємо зняти обмеження на мовлення патріотичних телеканалів, належним чином відрегаувати на антикорупційні розслідування журналістів, а в парламенті – почати цікавитися ще чиєюсь думкою, крім своєї, щоби звикла до гарячих дискусій Рада, не дай Боже, з часом не виродилася в думу, де «не место для дискуссий», – також наполягає він.

«Війна з росією – це війна не лише за територію, а й за цінності. За права і свободи, за демократію. Це і є наш європейський цивілізаційний вибір», – підкреслив лідер «Європейської Солідарності».

«Вже очевидно, що після перемоги над росією одним із ключових стане виклик авторитаризму – з урахуванням довоєнної практики безконтрольної монобільшості, помноженої на досвід застосування воєнного стану. Це не тому, що хтось хороший чи поганий. Є об’єктивні закони влади. Лорд Актон колись писав: «Влада розбещує, абсолютна влада розбещує абсолютно»», – також додав Порошенко.

«Повернення до демократичних процедур буде непростим. Але війна назавжди закрила опцію повернутися до «як було», – резюмує п’ятий Президент України.