У Миколаєві за ініціативи “ЄС” відбулася акція на захист української мови

Активісти «Європейської Солідарності» вийшли на Соборну площу міста, де сьогодні патріотичні сили об’єдналися навколо спільної справи – захисту мови і недопущення русифікації освіти.

Звертаючись до учасників заходу, голова Миколаївського міського осередку «Європейської Солідарності» Олена Кісельова відзначила абсурдність всієї ситуації, коли ми маємо захищати право на українську мову в сучасній Україні. «Ми зібралися , щоб закон 2362 «слуг народу» не вносив змін у освітній закон. Мова, яка є державною – повинна бути захищена в дитячих садочках, у школах Це нонсенс, щоб українську мову сьогодні потрібно було захищати», – наголосила Олена Кісельова.

Подібні заходи в день святкування 30-ти річчя підписання Декларації про державний суверенітет проходять по всій Україні. В Києві лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко під час акції на підтримку української мови подякував всім, хто захищає українську державність від провокацій Кремля.

«Дякую кожному, хто прийшов сьогодні боронити українську мову і українську державу. Не лише наші воїни на фронті боронять нашу землю. Ми тут з вами кожен день і кожну годину маємо захищати українську державу. «П’ята колона» Кремля, представники якої у тому числі засіли у залі парламенту, також дуже добре розуміється на символізмі. Саме тому саме сьогодні Путін їде до окупованого Криму, а представники антиукраїнської коаліції «Слуг народу» та «ОПЗЖ» спробували поставити у порядок денний Верховної Ради закон про скасування української мови. Лише рішуча воля українців зруйнувала цей сценарій. Вітаю із цим першим важливим кроком до нашої перемоги. Ви – найкращі!», – звернувся п’ятий Президент Петро Порошенко до всіх жителів України.