Члени Миколаївської «Солідарності» розпочали навчальний курс для молоді про децентралізацію влади на території області

За спільною ініціативою МТОП БПП «Солідарність» та голови Веснянської ОТГ Леоніда Мухарського стартували семінари з децентралізації для студентів та молоді.
У середу, 13 квітня студенти Миколаївського національного аграрного університету, які навчаються за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування», прослухали курс на тему: «Місцеві громади – рушій та основа адміністративно-територіальної реформи».
До початку семінару студенти відвідали адмінбудівлю сільської ради, познайомились зі структурою органу місцевого самоврядування.
img_3761 img_3764 img_3783 img_3785 img_3800 img_3834 img_3843 img_3861
У ролі спікерів виступили голова Веснянської ОТГ Леонід Мухарський, заступник голови Веснянської ОТГ Тетяна Овсієвська, начальник відділу освіти Ганна Кунпан, радник голови Миколаївської ОДА Олексій Пройдисвіт, голова Миколаївської районної ради Юрій Піньковий, волонтер Руслан Пересунько, які розповіли про процес становлення громади, поділилися планами та перспективами розвитку, досвідом роботи у об’єднаній територіальній громаді.
Олексій Пройдисвіт розповів про роботу проекту Igov, який створений для боротьби з корупцією в Україні та вдосконалення бізнес-процесів в державних органах. Тепер, за словами радника губернатора, волонтери Миколаївської області впроваджуватимуть цю систему на території Веснянського ОТГ:

«На порталі проекту зібрано послуги, які державні органи України надають громадянам та бізнесу. Боротися з корупцією на рівні ОТГ набагато простіше. Минулого року була домовленість з Миколаївським міським головою запустити цей проект у міськраді, але цього не сталось. Якщо влада пручається, немає сенсу розповідати посадовцям про позитивні сторони. В нас дуже багато надуманий бюрократичних процедур. Для порівняння, в Грузії є 30 видів документів для підприємницької діяльності, і кожний документ працює, в Україні таких документів понад 150, і деякі процедури недійсні, не працюють, не контролюються, їх просто не існує. Такі речі змінювати дуже складно».

img_3875 img_3880 img_3898 img_3914 img_3926 img_3945
Голова Веснянської ОТГ Леонід Мухарський, розповідаючи про перші успіхи створеної громади, зазначив, що бюджет ОТГ розподілений справедливо, на перші місяці роботи коштів вистачить на покращення інфраструктури громади:

«Зараз в багатьох селах немає ні доріг, ні освітлення, ні дитячих майданчиків, ні урн для сміття. В Веснянському ОТГ більшість з перерахованих проблем вже вирішені.  Стосовно стану дороги, для ремонту потрібно близько 17 мільйонів гривень, але ми і тут знайшли вихід, – почали власне виробництво тротуарної плитки. До того ж це виробництво дає нові робочі місця. Акумулювати кошти ОТГ можна і за рахунок оптимізації роботи соціальної  служби».

Голова Миколаївської райради Юрій Піньковий підкреслив, що процес об`єднання в окремі громади для селищ та жителів абсолютно є добровільним:

«Сільські ради об`єдналися саме з тими селами, з якими вважали за потрібне співпрацювати та, взагалі, жити. ОТГ – це самостійність не тільки від району та області. Сьогодні люди самі собі господарі. Якщо вони обрали голову ОТГ, він повинен радитися з народом та брати на себе відповідальність за будь-які свої рішення та дії».

В завершенні навчального семінару студенти задавали питання стосовно напрямків розвитку об’єднаної громади та висловили пропозицію щодо проходження практики на базі Веснянської ОТГ.
img_3952 img_3982 img_3984 img_3992 img_4005 img_4011 img_4058 img_4107
Раніше у Миколаєві за ініціативи та підтримки МТОП БПП «Солідарність» відбувся навчальний семінар-тренінг з бюджетного планування для керівників фінансових відділів новостворених об’єднаних територіальних громад.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*