За ініціативою членів БПП в Братському районі відкрилась виставка «Люди Свободи»

В рамках інформаційно-просвітницького проекту «Люди Свободи» в виставковій залі Братського районного будинку культури відкрилася виставка фотодокументальних стендів, підготовлених колективом Українського інституту національної пам’яті.
Захід відбувся в п’ятницю, 28 березня. Відкриття виставки провела директор районного музею, член партійного осередку БПП «СОЛІДАРНІСТЬ», депутат Братської селищної ради від БПП Валентина Богдан.
На виставці представлені 25 Людей Свободи, які своєю працею та боротьбою в минулому столітті зробили відновлення незалежності можливою. Це люди дуже різні – поети і політики, військові і музиканти, науковці і художники. Їх опір теж був різноманітним – хтось боровся за свободу народу, хтось за свободу творчості, думки, хтось зі зброєю в руках, а хтось – із пензлем.

«Кожного з них жорстоко ламали – когось у тюрмі, когось у «шарошці», фізичними та моральними тортурами. Вони не стали тими, хто очолив незалежну Україну, не дописали чудової пісні чи вірша, не подарували світові ще одного важливого винаходу чи прекрасної картини, але вони, зуміли зберегти свободу собі, пронести її через часи неволі. Завдяки таким людям, свобода стала реальністю для нас, і кожен з нас отримав можливість вільно реалізовувати свій потенціал», – розповіла член Братської БПП Валентина Богдан.

Під час перегляду учнями, викладачами ДШМ, учасниками і керівниками колективів районного будинку культури, виникло питання, чому цих людей, не 25, як зазначалося, а 26. Тому що останній з них, віддав своє життя, щоб зберегти свободу України вже у ХХІ столітті, це наймолодший Герой Небесної сотні Назар Войтович, який  загинув на Майдані 20 лютого 2014 року.
17-річний юнак приїхав на Майдан зранку «кривавого четверга» і пробув лише годину, загинувши від кулі снайпера. Всі ці люди, в свій час готові були відстоювати свободу та незалежність України, тому що саме ці Люди Свободи є гарантами незалежності країни.

«Минуле ХХ століття стало часом нашої найактивнішої боротьби за свободу. Разом з тим, це століття – час існування на нашій землі двох тоталітарних режимів (комуністичного та нацистського), які стали символом придушення свободи в світовій історії. Незважаючи на їхню вдавану нездоланність, вони зазнали краху. Тому, що зіткнулись із опором тих, кого ми сьогодні називаємо Людьми Свободи», – зазначила Валентина Богдан.

Раніше депутати Братської районної ради від партії БПП «Солідарність» Віктор Степанов та Ігор Паладій виступили спонсорами освітньо-просвітницького заходу Тиждень дитячого читання-2017, який проходить під гаслом «Нині свято читання – всім на здивування».
 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*