МТОП БПП «Солідарність» ініціювала проведення навчального семінару з бюджетного планування в ОТГ

У Миколаєві за ініціативи та підтримки МТОП БПП «Солідарність» відбувся навчальний семінар-тренінг з бюджетного планування для керівників фінансових відділів новостворених об’єднаних територіальних громад.
Семінар відбувся у четвер, 16 лютого.
Окрім керівників фінансових відділів ОТГ на семінарі були також присутні голова партійного секретаріату Антоніна Бузіло та голова організаційного відділу МТОП БПП «Солідарність» Олександр Мосін.
Спікер тренінгу, фінансовий експерт ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» розповіла присутнім про  програмно-цільову методику бюджетного планування, особливості та основні складові цієї методики.
dscn9956 dscn9976 dscn9979 dscn9975
Для розуміння теми учасники семінару розглядали конкретні приклади, закріплювали матеріал під час практичної частини та під час обговорення в кінці зустрічі.

«Ми намагаємося змінити логіку розпорядження фінансами. У нас люди спочатку виділять кошти для певного проекту, умовно ремонту доріг, а потім, відштовхуючись від суми, намагаються реалізовувати задумане. А потрібно, щоб наріжним каменем стала саме мета, яку треба досягти. Тобто, спочатку формулюємо мету – що саме ми хочемо отримати в кінцевому підсумку – та алгоритм її реалізації. І лише потім після підрахунків мають виділятися кошти», – зазначила Тетяна Золотухіна.

Голова організаційного відділу БПП «Солідарність» Олександр Мосін зазначив, що ефективне використання бюджетних коштів – фундамент розвитку територіальних громад:

 «Ефективне використання бюджетних коштів – є важливою проблемою, особливо в умовах обмеженості бюджетних ресурсів. У цих умовах першочерговим завданням стає визначення пріоритетів при розподілі бюджетних ресурсів, виявленням джерел фінансування витрат та контроль за цільовим й ефективним використанням коштів. Досягнення цих завдань можливо при застосуванні програмно-цільового методу формування бюджету, тому саме ця тема була обрана сьогодні для навчального семінару».

dscn9951 Голова секретаріату МТОП БПП «Солідарність» Антоніна Бузіло відзначила, що проведення таких семінарів для апарату керівництва ОТГ необхідне, тому що ці адміністративні одиниці сформувалися нещодавно, і для того, щоб забезпечити функціонування бюджетної системи громад, фінансами мають розпоряджатися кваліфіковані фахівці.

«Об’єднані територіальні громади сформувалися зовсім недавно. За умовами реформи децентралізації ОТГ будуть розпоряджатися самі: скільки, куди і на що витрачати, відповідно до специфіки тієї чи іншої громади. Тому за фінанси мають відповідати кваліфіковані та підготовлені фахівці, які знають, як домогтися ефективного використання бюджетних коштів, щоб від цього виграла вся громада, кожний її мешканець. Саме для цього і потрібні такі навчальні тренінги. Ми плануємо не зупинятися і провести ще серію семінарів, присвячених різним аспектам управління новоствореними адміністративними одиницями», – зауважила голова секретаріату.

Нагадаємо, раніше МТОП БПП «Солідарність» ініціювала проведення семінарів з системи публічних закупівель «Prozorro» для чиновників Миколаєва та районів області.  

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*