В Миколаєві показали короткометражну кінострічку «Аеропорт»

Миколаївцям показали короткометражний документальний фільм «Аеропорт» з участю Героїв України та 79-ою десантно-штурмовою бригадою.
Захід відбувся у понеділок, 5 грудня в залі Мультиплексу. На показ кінострічки прийшли військові частини та городяни міста.
Співорганізатор показу (активіст МТОП «БПП «Солідарність») та представник громадської організації «Оберіг» Нелі Яровенко розповіла, що єдине, що можуть зробити для військових жителі міста та волонтери – дякувати за героїзм воєнних та нагадувати людям про ті страшні події, які щодня змушені переживати українські військові:

«Люди забувають, що зараз йде війна, тому показ таких фільмів саме сьогодні є дуже важливим. Хлопці йдуть на передову. Хлопці гинуть. Хлопці, які зараз на фронті в окопі захищають кожного з нас, дуже втомились, тому все, що ми можемо робити, знаходячись тут, у мирному місті, нагадувати про їхні подвиги, підтримувати їхні сім`ї та передавати їм на передову те, що буде визивати в них посмішки – для нас це може бути звичайна посилка, а для них це те, що визиває тепло в душі та надію на повернення додому».

img_9768 img_9751 img_9741
У фільмі показали як чеченські найманці та проросійські бойовики хотіли здійснити бліцкриг, тому ворог кинув на напрямок до аеропорту один із найбоєздатніших своїх підрозділів, яким керував бойовик Моторола. Українські бійці спробували штурмувати їхні позиції, коли бойовики наближались, але спочатку в них це погано виходило.

«Я прийняв керування відповідним сектором, до зони відповідальності якого входила оборона аеропорту в Донецьку наприкінці вересня. Відразу після мого прибуття я зрозумів, що найбільш важливою точкою нашої оборони є безпосередньо аеропорт», – розповів генерал-майор (командувач сектору «Б» восени 2014 року) Сергій Наєв.

Волонтер-розвідник Ліля «Сова» вимушено залишила Донецьк у жовтні 2014 року, коли ворог влаштував на неї полювання.

«Сам момент обстрілу… Я не можу передати, як його можна пережити. Це настільки складно, коли ти бачиш, що у бік наших військових летить снаряд. Крім того, коли ти особисто знаєш їх всіх, після обстрілу думаєш, чи живі вони там, чи їх вже нікого немає…», – згадує волонтер.

img_9786 img_9787 img_9788 img_9789 img_9791 img_9792 img_9795 img_9801 img_9802 img_9803 img_9807 img_9809 img_9813 img_9824 img_9826 img_9834 img_9839 img_9843
Щодня, щогодини, щохвилини під ворожим вогнем із зброї, що постачав російський воєнторг, навіть спецпризначенцям було щоразу складніше вимовляти і вірити, що все буде добре.
Як розповідають військові, в аеропорту були такі дні, коли поранених було близько 18-ти чоловік. Під кожного пораненого, якщо була така необхідність, військовослужбовці організовували евакуацію… Санітарна частина була створена з нуля і працювала під керівництвом фельдшера з позивним «Док», який працював в аеропорту від початку оборони до 1 жовтня 2014 року.

«Звичайно операції проводились в умовах, не призначених для медичної роботи – ножиці змочував у спирті та підпалював для стерилізації. З початку держава виділила нам радянський перев’язувальний індивідуальний пакет, радянський джгут (який частіше рвався у той момент, коли була потрібна допомога бійцю) і шприць зі знеболюючим засобом», – розповів фельдшер.

Зараз санітарна частина оснащена всіма необхідними ліками, але перші внески робили волонтери. Завдяки їхній допомозі вижило понад 100 військових. Кінострічка «Аеропорт» транслюватиметься на екрані Мультиплексу й у вівторок, 6 грудня о 16.30. Всі бажаючі подивитись короткометражний фільм можуть зв`язатись з організатором заходу Нелі Яровенко у соціальних мережах.
Раніше за ініціативи МТОП «БПП «Солідарність» в Миколаєві відбулося масштабне святкування Міжнародного Дня волонтерів та Дня Збройних Сил України.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*