«Не треба перетворювати господарчу діяльність на політичний шабаш»: депутат від «БПП» Михайло Талпа про ситуацію навколо полігону ТПВ

Депутат Миколаївської обласної ради від партії БПП «СОЛІДАРНІСТЬ» Михайло Талпа вважає ситуацію навколо перевезення твердих побутових відходів зі Львова до миколаївського полігону ТПВ у Заводському районі винятково політизованою.
Про це він сказав під час прес-конференції Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича, яка відбулася у вівторок, 13 вересня. Прес-конференція міського голови була повністю присвячена проблемі ТПВ у Миколаєві.
Михайло Талпа впевнений, що питання ввезення та тимчасового зберігання твердих побутових відходів із Львівщини до миколаївського полігону цілеспрямовано політизується зацікавленими політичними колами, проте і сам міський голова Сєнкевич припустився певних помилок.

«Політика – це дійсно брудна справа, а коли політика поєднується з такою проблемою як сміття, вона стає двічі брудною справою. Сьогоднішня ситуація це ще раз підтверджує. Певні політичні сили, які зацікавлені в тому, щоб нанести меру чергового удару, цілеспрямовано нагнітають обстановку навколо проблеми. Міський голова дійсно припустився помилки, але не екологічної, не соціальної, не економічної, а саме політичної, прийнявши таке рішення. Зрозуміло, ще мер керувався бажанням допомогти іншому українському місту у складній ситуації – це нормально. На мою думку, якби адміністрація Миколаєва звернулася до будь-якого іншого міста зі своєю проблемою, нам би також надали допомогу. Кількість твердих побутових відходів, про яку йде мова – це «крапля в морі», це 0,003 % від річного збору з міста Миколаєва. Тому ця ситуація сьогодні знаходиться виключно у політичному полі. Проблема полягає ще й у тому, що міський голова Сєнкевич та мер Львова Садовий – представники однієї партії, і цей факт зараз використовується проти них. Якби такий договір був укладений з будь-яким іншим українським містом, настільки бурхливого протесту взагалі не було б. Тепер кожне непопулярне рішення міського голови буде зустрічати опір», – пояснив Михайло Талпа.

Депутат «СОЛІДАРНОСТІ» також навів приклад інших міст, між якими існує договір про ввезення та зберігання твердих побутових відходів.

«Я хочу навести приклад Первомайська, де полігон ТПВ не паспортизований, тому відходи від діяльності первомайських підприємств утилізуються на полігоні у Вознесенську. Це господарча діяльність, ніхто не виступає з протестами. Не треба перетворювати господарчі питання на політичний шабаш», – впевнений Михайло Талпа.

Зазначимо, прес-конференція Миколаївського міського голови супроводжувалася масовою акцією протесту, участь в якій брали громадські активісти, мешканці міста, представники деяких політичних партій, які виступають проти «імпорту» ТБВ зі Львова.
Раніше Володимир Криленко порадив міському голові дати пояснення жителям мікрорайону. А Анатолій Катрич запевнив, що територія полігону для ТПВ занадто маленька для прийому сміття з інших областей.