Екологічна комісія в Миколаївській облраді: територія полігону для ТПВ занадто маленька для прийому сміття з інших областей

Думка секретаря комісії з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів та депутата облради від БПП Анатолія Катрича про рішення Миколаївського міського голови прийняти ТПВ в мікрорайон Велика Корениха зі Львова:

«Городяни і колеги, давайте не будемо обговорювати, чи має політичний характер рішення Олександра Сєнкевича.
Думаю, що як міський голова, Олександр Федорович знає, що такі рішення не повинні прийматися спонтанно і одноосібно. Але саме так воно і було прийнято. Використання полігонів ТПВ сам по собі тонке і важливе питання, особливо, зважаючи на те, що у нас немає сміттєпереробного заводу. Зважаючи на це збільшення навантаження на полігон ТПВ може кардинально вплинути на екологічну ситуацію в місті і регіоні. До того ж полігон знаходиться на території Великої Коренихи, і прийняття такого рішення без проведення обговорення з жителями мікрорайону, які будуть першими постраждалими від можливих негативних наслідків, також не припустимо.
Дозволю собі нагадати, що ситуація з прибиранням сміття на сьогоднішній день не ідеальна. Пропоную вирішувати поетапно насущні проблеми міста.
Це питання буде піднято і детально розглянуто на засіданні комісії з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів Миколаївської обласної ради, яку я як секретар комісії планую екстрено зібрати.
Крім того територія полігону для ТПВ занадто маленька для прийому сміття з інших областей.
Південь і захід України завжди були єдині у всіх патріотичних питаннях, а й господарські проблеми потрібно вирішувати зважено і підходити до них так само серйозно, як і до політпитання – шляхом обговорення, а не приймати поспішних рішень самостійно».

Глава фракції БПП в міській раді Володимир Криленко впевнений, що Олександр Сєнкевич найближчим часом повинен приїхати до Великої Коренихи і порозумітися з жителям мікрорайону.