Хто хоче – той робить: Історія Миколаївського району

Політика, за вдалим висловом легендарного Уїнстона Черчіля, це мистецтво можливого. Це вміння витиснути максимум навіть з найбільш складної та, здавалося б, безвихідної ситуації. Проте отримати максимум результату при мінімальних можливостях – це завдання не лише для талановитого політика, але й для вправного управлінця-господарника. Якщо людина, яка знаходиться на керівній посаді вірить в ідею, вона досягне необхідних результатів за будь-яких умов. Такий управлінець не знаходить собі виправдань та не знає слів «не вдасться» чи «немає можливостей». Хто хоче , той чіпляється за будь-який шанс, хто не хоче – шукає відмовки.
Саме такі, ідейні та віддані справі люди встали біля керма Петрівської сільської ради Миколаївського району після місцевих виборів восени 2015 року. Голова Петрівської сільської ради Світлана Цинаковська – енергійна та діяльна жінка, яка розуміє потреби місцевих мешканців та щодня працює над тим, щоб зробити населені пункти ввіреної їй сільради – Петрівку, Зелений Яр та Карлівку – кращими та комфортнішими для життя. Приходити на роботу першою та уходити останньою для неї стало вже звичкою.

«Я така сама мешканка цього села, як і сотні моїх односельчан, знаю тут практично кожного, народилася та зростала на цій землі. Тому вважаю своїм обов’язком зробити життя людей більш комфортним та зручним, якщо мені довірили таку відповідальну місію», – каже Світлана Цинаковська.

Голову Петрівської сільради підтримали члени та активісти партії БПП «СОЛІДАРНІСТЬ»: заступник голови Миколаївської райдержадміністрації Ігор Мухарський, волонтер та громадський діяч Руслан Пересунько, депутат Миколаївської райради від «БПП» Руслан Нерода та інші. Разом вони поставили на меті навести порядок в районі та Петрівській сільраді зокрема. Без зайвих слів ці люди взялися за справу.
Однією з найбільш складних та актуальних проблем Миколаївського району була і є проблема водопостачання. Про це вам розповість напевно кожний мешканець сіл Зелений Яр чи Петрівка. А село Карлівка Петрівської сільської ради взагалі не має водопроводу – питну воду до населеного пункту в усі часи привозили: так було з часів виникнення села і до сьогодні, на жаль, мало що змінилося. Водопровідні комунікації у Петрівці та Зеленому Яру були прокладені ще у радянські часи – з 70-х років минулого століття вони практично не реконструювалися. Як наслідок, труби постійно проривають, води в домівках жителів не буває по декілька днів та більше, про проблеми з напором годі й казати. Такі реалії побутового життя в селищах Петрівської сільради були донедавна.
Вже в листопаді минулого року почалися ремонтні роботи з налагодження водопостачання в селах Петрівка та Зелений Яр. Було повністю замінено робочу трубу, насос, ліквідовано 15 проривів у трубах. Також було замінено 800 метрів труби на вулицях Виноградній та Гагаріна в селі Петрівка. У Зеленому Ярі ліквідували три прориви у водопостачальній мережі та замінили насос.

 «Всього у населених пунктах Петрівської сільради замінили 4 старі насоси, замінивши їх на нові, італійського виробництва. З  листопада 2015 року до сьогоднішнього дня було замінено загалом майже 3 км труб, частотні перетворювачі на свердловинах, вузли та з’єднання водопостачальної мережі. Було виконано величезний об’єм роботи. Вода в Петрівці та Зеленому Яру тепер подається регулярно та практично без перебоїв, хоча іноді буває слабкий напір», – резюмувала Світлана Цинаковська.

Місцеві жителі Петрівки та Зеленого Яру задоволені та вдячні адміністрації сільради за виконану роботу.
У грудні в селі Зелений Яр стараннями керівництва сільради було прокладено кілометр дороги по вулиці Заводській – раніше дорога тут була грунтовою, після дощів чи снігопадів вона перетворюється на справжнє болото. Для прокладення якісного асфальтного покриття коштів не було, тому було вирішено зробити дорогу з битої цегли – може й не дуже естетично, проте практично та дешево, а головне – тепер навіть в негоду вулицею можна нормально пересуватися на автомобілі чи пішки.
У червні в селах Зелений Яр та Петрівка було відкрито два дитячих майданчика. На кожному з них розташовані ігрові комплекси, балансири, гойдалки, каруселі, пісочниці та пісочні столики. Вартий уваги той факт, що в Зеленому Ярі дитячий майданчик був створений на місці стихійного сміттєзвалища, яке заважало мешканцям. Було вивезено близько 200 тон твердих побутових відходів. На відкритті майданчиків було влаштоване справжнє дитяче свято, а Ігор Мухарський та Руслан Пересунько пригостили усіх дітей морозивом та солодощами. Руслан Пересунько, відомий як волонтер та юрист, знайшов час у своєму щільному графіку взяти участь у відкритті майданчику.
IMG_3484  IMG_3486
Також весною в Зеленому Ярі в центрі села було висаджено 60 дерев та розбиті клумби з квітами.

«Так, ми не зробили тут ландшафтний парк, проте навіть прості деревця та квіти значно покращують загальний вигляд села, роблять його більш привабливим та приємним оку», – зазначив Ігор Мухарський.

Нещодавно, на початку липня в центрі Петрівки поблизу будівлі сільради було відкрито фонтан.
IMG_3476

«Так фонтан простенький, не Фонтан де Треві у Римі, проте все ж краще ніж нічого», – каже Руслан Пересунько.

Ось так, люди доводять, що навіть при скромних можливостях можна облагороджувати та робити кращим місце, де вони живуть. Діяльність адміністрації Петрівської сільради та членів партії «СОЛІДАРНІСТЬ» у Миколаївському районі ще раз підтверджує, що хто дійсно чогось хоче, той робить.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*