Децентралізація в дії: зустріч голови обласної ради Вікторії Москаленко із громадою Коларівської сільради

На разі, у Вітовському районі Миколаївської області триває активний процес створення декількох об`єднаних спроможних територіальних громад.
У четвер, 30  травня відбулась зустріч із громадою майбутньої Воскресенської об`єднаної територіальної громади.
Згідно з розробленим перспективним планом до її складу мають увійти три сільські ради: Воскресенська, Мішково-Погорілівська, Коларівська, повідомляє прес-служба Миколаївської облради.
З метою роз`яснення юридичної схеми об`єднання, економічних перспектив майбутньої громади на зустріч із селянами приїхала особисто голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, тому що голова облради обиралась саме по цьому округу.
3101Сьогодні бюджети розвитку кожного окремого населеного пункту не дозволяють самостійно вирішувати масштабні питання. За рахунок об`єднання виконкоми спільно з депутатськими корпусами будуть в змозі ремонтувати дороги, забезпечувати усім необхідним дошкільні навчальні заклади. Сукупно кількість грошей, яка залишатиметься на місцях, зросте. Але лише за умови добровільного створення оновленої громади.
На цьому робили акцент присутні на зустрічі депутати Жовтневої районної ради, голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко та голова Жовтневої районної державної адміністрації Олександр Демчук. До того ж, як свідчить приклад Куцурубської об`єднаної територіальної громади Очаківського району, новостворене формування відкриває можливості впорядкування земельних відносин, залучання інвестиції у розвиток окремо взятого об`єднання.
Під час зустрічі голові Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко жителі Коларівської сільської ради поставили безліч запитань, які стосувались майбутнього реформування. Зокрема йшлося про функціонування шкіл та медичне забезпечення населення.
Вікторія Москаленко чітко розставила пріоритети:

 «Щодо оптимізації шкіл, якщо у школі є менше двадцяти п`яти вихованців, то це – державна політика реформування. Це не стосується виховних комплексів. Щодо лікування, вторинний рівень, коли не первинна допомога, а вторинне лікування, ви маєте право укладати договір і їздити також до міської лікарні. Добре, що є ділові відносини з мером міста, і всі питання, які будуть надходити, ми будемо вирішувати. Головне, щоб ви сьогодні прийняли рішення щодо об`єднання. Ви розумієте, що центра ближчого ніж Воскресенськ, не буде. На жаль. Сільрада нікуди не дівається. Тут буде староста, залишається паспортист, землевпорядник. Головне – у всіх будуть робочі місця. Ми – люди нового покоління і ми вболіваємо лише за краще майбутнє».

Нагадаємо, що голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко обговорила з мешканцями селищ питання ремонту ділянки-дороги Очаків-Парутине-Миколаїв та обмеження великовантажного транспорту через села. 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*