До кого звертатися за відшкодуванням за зруйноване майно юрособи в зоні АТО

Лист Мін’юсту від 23.02.2015 № 1627-0-4-15/81
Як констатував Мін’юст, на сьогодні законодавство не містить чіткого врегулювання будь-яких особливостей управління підприємствами, додержання та захисту прав і законних інтересів юросіб під час бойових дій у зоні АТО.
У свою чергу, підприємство — самостійний суб’єкт господарювання. А тому рішення з відповідних соціально-економічних питань, що стосуються діяльності підприємства, можуть безпосередньо приймати його органи управління за участі трудового колективу та уповноважених ним органів.
Що ж до вжиття заходів для забезпечення цілісності майна і документації підприємства міністерство вказало на статтю 1158 Цивільного кодексу України. Адже ця норма передбачає, що якщо майновим інтересам іншої особи загрожує небезпека настання невигідних для неї майнових наслідків, особа має право без доручення вчинити дії, спрямовані на їх попередження, усунення або зменшення.
Причому відшкодування шкоди, заподіяної підприємству терористичним актом, провадиться за рахунок коштів Держбюджету зі стягненням суми цього відшкодування з осіб, якими заподіяно шкоду, в порядку, встановленому законом.
Тож для вирішення питання щодо відшкодування шкоди у випадку руйнування майна суб’єктів господарювання у зоні АТО Мін’юст пропонує звертатися до Мінрегіону та Мінфіну як головних розпорядників відповідних бюджетних коштів.