У Миколаєві з ініціативи Ольги Малярчук діє ГО дружин і матерів військовослужбовців «Оберіг»

У місті Миколаєві за ініціативи громадського активіста, члена партії «БПП «СОЛІДАРНІСТЬ» Ольги Малярчук третій рік поспіль працює волонтерська організація «Оберіг», яка об’єднує дружин та матерів військовослужбовців ЗСУ, що несуть службу в зоні проведення антитерористичної операції на сході України.
Ольга Малярчук стала одним із «піонерів» феномену волонтерської справи, волонтер почала матеріально допомагати ЗСУ ще навесні 2014 року – чоловік Олександр на той момент обіймав посаду заступника командира 1-го батальйону 79-ї окремої аеромобільної бригади, яку було передислоковано на Чонгарський перешийок у зв’язку з подіями в Криму. Після важкого поранення чоловіка в червні, коли вже повним ходом йшли бойові дії на Донбасі, Ольга Малярчук у прямому сенсі слова мешкала в Київському шпиталі, де лікувався Олександр та десятки таких як він – поранених вояків ЗСУ, які захищали територіальну цілісність держави. Волонтер почала допомагати пораненим. А вже в вересні в Миколаєві функціонувала громадська організація «Оберіг», ініціатором створення якої була Ольга Малярчук.

«Рішення створити таку організацію було прийнято після трагедії під Зеленопіллям, коли в засідці опинилася колона українських військовослужбовців та понесла величезні втрати. А перед цим наші хлопці були в оточенні довгий час. Провокатори та прихильники проросійських ідей спекулювали на почуттях дружин та матерів наших десантників – особливо це проявилося під час блокування жінками Варварівського мосту в липні 2014 року. Тому ми вирішили створити таку організацію, яка б об’єднувала дружин, матерів, подруг наших солдатів та попереджувала можливі провокації надалі», – пояснює Ольга Малярчук.
«Так вийшло, що Миколаїв став своєрідним центром волонтерського руху: найбільші волонтерські об’єднання саме з нашого міста, такі як «Крила Фенікса», наприклад. Можливо, це пояснюється тим, що наша 79-а бригада понесла великі втрати під час військових дій влітку 2014 року. При сприянні президента України Петра Порошенка в жовтні був відкритий Центр допомоги учасникам АТО при Миколаївській обласній адміністрації, і я є керівником ЦДУ-АТО. Враховуючи небезпеку війни, ми дійшли, що створити такий центр було б правильно для координації дій та об’єднання наших зусиль задля єдиної мети», – зауважує голова ГО «Оберіг».

ЦДУ-АТО співпрацює з усіма держструктурами та Міністерством оборони.

«Ми бачимо усі недоліки закостенілої та малоефективної системи, яку треба змінювати. Мабуть, вже стало закономірністю, що там, де до роботи беруться волонтери та ідейні активісти, корупції немає місця. Сподіваємося, що колись нам вдасться змінити на краще не тільки один конкретний напрямок, а більшість сфер життя нашої країни. Це величезна та важка праця, проте треба вірити в перемогу та не боятися труднощів», – впевнена Ольга Малярчук.

До того ж, сім’я Малярчук стала єдиною в місті та області родиною, де високими державними нагородами відзначені і чоловік, і дружина – підполковник Олександр Малярчук нагороджений орденом Богдана Хмельницького 3-го ступеня, а Ольга Малярчук у грудні 2014 року отримала орден княгині Ольги 3-го ступеня за активну діяльність у справі допомоги українській армії.
 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*