«Ми ризикували, але я нічого не боялась», – Вікторія Москаленко про перші дні Майдану в Миколаєві

Голова обласної ради Вікторія Москаленко розповіла в прямому ефірі на телеканалі ТакТВ як захищала активістів під час Миколаївського Майдану.
Як пояснила голова облради, у 2014 році проти всіх активістів та тих, хто подавав заявки на проведення мітингу, були подані адміністративні позови. Тому Москаленко стала адвокатом в адміністративному суді.

«Я висловила, що ми будемо захищати наше право на мітинг і ми почали працювати вже в юридичному полі. На той момент ми не були учасниками судового розгляду. Це була неюридична розправа з тими, хто намагається піти проти систему чи зламати деякий спланований владою план дій. З кожним разом це все більш обурювало, тому що ми стояли за правду и справедливість. На перший погляд всю роботу юриста можна не побачити, але насправді вона дуже клопітка та складна, тому що довелося аналізувати закони. Мали надію, що суди будуть прислухатися до нас. Тоді ми просто відстоювали право на мирний мітинг», – зазначила Вікторія Москаленко.

У 2014 році відповідно до всіх європейських норм законодавства активісти мали право стояти на Майдані.

«Мене вразило те, що в мітингу взяли участь і народні депутати, і пенсіонери, тобто люди різного віку боролися за вільну Україну. Мене надихали бабусі, які проживали колись в Радянському Союзі, але все одно виходили с жовто-блакитними стрічками на Майдан. Ми всі разом відстоювали своє місто. Ми хотіли, щоб місто було українським. Я не думала, що людям різних професій так важливо боротися за наше місто. Я завжди виступаю за стабільність, але треба визначитися, яка стабільність – негативна чи позитивна. Пенсіонери, які стояли разом з нами, мене мотивували бути на Майдані до кінця», – сказала Вікторія Москаленко.

Голова облради розповіла, що не всі друзі та родичі розуміли вибір стояти на Майдані, можливо, з причини того, що не всі вірили у зламану систему в подальшому.

«Ми ризикували. Я нічого не боялася. Такі поняття як «Новоросія» і «сепаратизм» по суті є заангажованими. Люди, які відстоювали ці ідеї, є заручниками подій. Пам`ятаю той момент, коли ми всі разом співали гімн України и таким чином показували, що ми не відступимо. Тоді я зрозуміла, що на площі та в країні справді багато тих, хто щиро любить країну», – сказала Москаленко.


Насправді, як зазначила голова Миколаївської облради, на площі було страшно на той час, тому що події відбувалися швидко і все частіше ставалися бійки та фізичні розправи між активістами Антимайдану і Майдану. Нагадаємо, що в кінці листопада 2013 відмова української влади від підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом стала першопричиною виникнення масових за всю сучасну історію держави протестів. Зокрема, Кабінет міністрів України 21 листопада 2013 прийняв рішення призупинити процес підготовки до укладення Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, який повинен бути підписаний на Вільнюському саміті «Східного партнерства» 28-29 листопада. Увечері 21 листопада, незабаром після оприлюднення рішення уряду призупинити процес підготовки до підписання угоди про асоціацію України з ЄС, в соціальних мережах почали поширюватися заклики вийти на акції протесту.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*