«СОЛІДАРНІСТЬ» допоможе миколаївцям створювати ОСББ

Помічник депутата Миколаївської міської ради від «БПП« СОЛІДАРНІСТЬ» Євгена Римаря, Оксана Личко настійно радить мешканцям міста самоорганізовуватися в ОСББ і обіцяє допомагати надалі в управлінні багатоквартирними будинками.
Згідно зі статтею 13 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», який був прийнятий 14.05.2015 року та набрав чинності 01.07.2015 року, житлово-експлуатаційні контори будуть анульовані, а всі багатоквартирні будинки списані з балансу міста.

«Давайте міркувати: якщо будинок не обслуговується більше ЖЕКом, як чинити мешканцям? Є кілька варіантів вирішення цього питання. Перший варіант – нічого не робити, в такому випадку, місто не може залишити будинок без обслуговування, тому такі будинки будуть передаватися на баланс муніципальної керуючої компанії, яка буде створена за вказівкою мера в кожному районі міста. Другий варіант це приватна компанія, що буде керувати. Третій варіант, найбільш оптимальний для кожного відповідального мешканця, це ОСББ », – сказала Личко.

На думку представника «БПП« СОЛІДАРНІСТЬ», в першому випадку державне комунальне підприємство буде займатися обслуговуванням будинків не набагато ефективніше, ніж ЖЕКи, і буде існувати лише для того, щоб підтримати будинки, які не самовизначились. У другому випадку, розмірковує Личко, будь-яке приватне підприємство повинно бути прибутковим, відповідно, тарифи по квартплаті і поточним послугам будуть значно вище, ніж городяни платять зараз, також приватна керуюча компанія буде використовувати прибудинкову територію і підсобні приміщення на свій розсуд з метою отримання прибутку. І нарешті, в останньому випадку, ОСББ – це відповідальне управління життям будинку самими мешканцями. Виникає питання, хто здатний організувати ОСББ.

«Де знайти голову, як лагодити каналізацію, водопровід і дах? Всі ці питання вирішуються поетапно і при найближчому розгляді не будуть лякати городян. При партії Блоку Петра Порошенка створена ініціативна група, яка складається з фахівців з цього питання, юристів і депутатів місцевих рад. Кожен будинок, який хоче організуватися в ОСББ, може звернутися за адресою: вулиця Лягіна 4, кабінет 215. Фахівці допоможуть провести збори в будинках, грамотно проконсультувати мешканців по кожному питанню, зареєструють ОСББ у всіх необхідних інстанціях, а також нададуть інформаційну підтримку надалі», – підкреслила Оксана Личко.

Крім того, представник «БПП «СОЛІДАРНІСТЬ» відзначила, що після того, як будинок організувався в ОСББ, він має право брати участь в державній програмі – 10/90, де 10% на капітальний ремонт беруть на себе мешканці будинків, а 90% – держава. Також всі тарифи і квартплата будуть встановлюватися мешканцями будинку. Відповідальне володіння майном, яке належить кожному з мешканців Миколаєва, це перший і правильний крок на шляху до комфортного життя в багатоквартирних будинках.
Переваги ОСББ:
1.       Розміри квартплати встановлюються мешканцями будинку.
2.       Мешканці стають повноправними власниками всього житлового комплексу (підвали, горища, прибудинкова територія)
3.       Квартплата надходить на розрахунковий рахунок ОСББ і розподіляється відповідно до потреб будинку
4.       Можливість брати участь в державній програмі 90/10, де держава компенсує 90% від вартості всіх витрат, наприклад, на ремонт даху.
5.       Можливість здавати в оренду (додатковий дохід ОСББ), або використовувати в особистих потребах будинку (спортзал, ігрові кімнати для дітей, настільний теніс, майстерні, підсобні приміщення) підвали і техповерх.
6.       Можливість заборонити третім особам розміщення на прибудинковій території небажаних об’єктів
7.       Прийняття колективних рішень щодо поліпшення житлово-комунальних умов
Недоліки ОСББ:
1. Боротьба з неплатниками (за встановленою процедурою через суд)
2. Організація роботи ОСББ.
Переваги Приватної Керуючої Компанії:
1. Мешканці будинку не займаються організацією ОСББ.
2. Компанія бере на себе відповідальність за вирішення питань зі злісними неплатниками.
Недоліки Приватної Керуючої Компанії:
1.Тарифи по квартплаті мінімум на 30% вище, ніж в ОСББ.
2.Кошти, отримані від мешканців, розподіляються на розсуд керуючої компанії.
3.Капітальний і поточний ремонти можуть не проводитися.
4.Використання прибудинкової території та приміщень керуючою компанією.
БПП «Солідарність» надає повну підтримку в організації ОСББ та забезпечує юридичний супровід. Миколаївський актив партії буде і надалі інформувати мешканців міста про всі зміни в законодавстві щодо ЖКГ, створення нових державних програм за підтримки ОСББ для того, щоб кожен громадянин зміг скористатися корисною інформацією своєчасно.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*