15 мільйонів гривень в обласному бюджеті на утримання доріг Миколаївщини замало, – народний депутат Андрій Вадатурський

У вівторок, 12 січня, у Миколаївській облдержадміністрації відбулося засідання координаційної ради щодо сприяння реалізації державної політики у сфері дорожнього господарства, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування.

Вели засідання голова ради Ярослав Захаренко та губернатор Вадим Меріков. Серед запрошених був народний депутат України, голова Миколаївської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Андрій Вадатурський.
Андрій Олексійович повідомив про кроки, які необхідно зробити, щоб дороги Миколаївської області не залишалися антирекламою регіону. Зокрема народний депутат зазначив, що 15 мільйонів гривень, що виділені на утримання доріг Миколаївщини в обласному бюджеті 2016 року, недостатньо. «Потрібно вишукати резерви і збільшити цю мізерну суму. Простіше отримувати допомогу з державного бюджету, якщо помітна зацікавленість місцевих бюджетів», – підкреслив він.
Також, на думку депутата, необхідно перерозподілити кошти на дорожні потреби в бюджетах міст і сільрад, які вже відчули плюси децентралізації. У цьому питанні важливе сприяння губернатора Вадима Мерікова.
Крім того, Андрій Вадатурський пообіцяв проконтролювати, щоб 52 мільйони гривень, обіцяні Кабміном на ремонт траси Н-11 «Миколаїв-Дніпропетровськ» ще в жовтні, таки дійшли до Миколаївщини. Також нардеп має намір проконтролювати, щоб 1,6 мільярди гривень, закладені в державному бюджеті-2016 на утримання українських доріг, були розподілені справедливо, і Миколаївська область отримала з цієї суми, щонайменше, 150 мільйонів гривень. «Цим повинні займатися як виконавча, так і законодавча влада», – підкреслив парламентарій. У контексті цього він поскаржився, що обласна служба автомобільних доріг занадто затягла з розробкою плану робіт на 2016 року, і ремонт автомобільних трас Миколаївщини почнеться в кращому випадку влітку …
А щоб вирішити проблему доріг у всій Україні, зазначив Андрій Вадатурський, потрібен державний дорожній фонд з цільовим витрачанням коштів. «Я зареєстрував у Верховній Раді відповідний законопроект. Але навіть якщо парламентарії проголосують за нього в найближчі місяці, то запрацює він лише з 1 січня 2017 року. А живі гроші на ремонт і будівництво доріг з’являться ще пізніше. Тому є запасний варіант, який дозволить не втратити нинішній рік. Я бачу його в тому, щоб понадпланові надходження від роботи митниці йшли на ремонт доріг. Це – теж мій законопроект. Сподіваюся, що закон приймуть в кінці січня або в лютому, і вже навесні Миколаївщина та інші регіони України відчують його переваги», – зазначив нардеп.