Андрій Вадатурський вважає, що чинне законодавство про місцеві вибори необхідно змінити у зв’язку з численними недоліками

На думку народного депутата України від фракції Блоку Петра Порошенка Андрія Вадатурського, чинний Закон України про місцеві вибори, який був прийнятий напередодні старту кампанії з виборів депутатів місцевих рад, необхідно змінити через його недосконалість. Про це він заявив в ефірі Миколаївського обласного телеканалу НІС ТВ.
«Я сподіваюся, що місцеві вибори, які відбулися, були першими і останніми по цьому закону, оскільки в ньому дуже багато недоліків. Хоча норму закону про два тура виборів мерів вважаю позитивною. А з недоліків варто відзначити те, що він порушує Конституцію, оскільки округа залишилися без своїх представників, тобто депутатів. Великою помилкою вважаю і те, коли на одному окрузі балотуються два сильні кандидати, які в результаті не проходять. Таким чином замість здорової конкуренції це призводить до банальних домовленостей між партіями», – зауважив Андрій Вадатурський.
Проаналізувавши результати волевиявлення жителів Миколаївщини політик зазначив, що до рад пройшло більше підприємців і менше соціальних працівників, натомість зовсім не пройшли лікарі. «Не впевнений, що ради, які на сьогодні вже сформовані, відображають ту картину суспільства, яка має бути для ефективного прийняття рішень на місцях», – додав А.Вадатурський.
Він також прокоментував невисоку явку виборців під час волевиявлення: «Хочеться бачити, що люди приходять на виборчі дільниці і беруть участь в прийнятті рішення за своє майбутнє. Адже від цього вибору залежить, хто братиме участь в житті району, міста, села і прийматиме відповідні важливі рішення. Прикро, коли люди не вірять в те, що можуть відбутися зміни і не хочуть йти голосувати».