Андрій Вадатурський: «Необхідно забезпечити дієвий механізм державного контролю на ринку таксі, що має зробити роботу в правовому полі вигідною»

Народний депутат України від фракції Блоку Петра Порошенка Андрій Вадатурський ініціював проведення реформи ринку таксі в Україні, шляхом легалізації роботи таксистів. Він повідомив про низку недоліків, які нині існують на вітчизняному ринку таксі, зокрема, відсутність дієвого механізму покарання нелегального перевізника; відсутність законодавчих підстав держнагляду та контролю за ринком легкових автомобільних на вулично-дорожній мережі органами ДАІ; відсутність відповідальності інформаційно-диспетчерських служб за передачу замовлень «нелегальному» перевізнику чи сторонній особі.
«Без вирішення зазначених проблем будь-які спроби реформування ринку таксі в Україні є неможливим. Необхідно забезпечити дієвий механізм державного контролю на ринку таксі, що має зробити роботу в правовому полі зі сплатою податків більш вигідною ніж незаконна підприємницька діяльність з подальшими матеріальними та майновими втратами», – зауважив Андрій Вадатурський.
Парламентарій запропонував поетапну побудову європейського ринку таксі на основі європейського досвіду та законодавства, де таксі є невід’ємною частиною міської транспортної інфраструктури, а ліцензії та дозволи видає місцева влада, яка розробляє правила перевезень пасажирів, запроваджує додаткові позначення на автомобілях таксі, встановлює ціни на перевезення пасажирів і необхідний мінімум знань для водіїв.
Андрій Вадатурський розповів про співпрацю з «Всеукраїнською громадською організацією «Українська таксомоторна асоціація» над вирішенням зазначеної проблеми. Асоціація висловила власні пропозиції щодо легалізації ринку таксі і заохочення перевізників працювати в
правовому полі. «Всеукраїнська громадська організація «Українська таксомоторна асоціація» запропонувала на час введення перехідного періоду запровадити тимчасові дозвільні документи на кожен автомобіль таксі для всіх суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є надання послуг таксі. На думку представників асоціації, такі тимчасові дозвільні документи мають видавати місцеві органи влади, а їх вартість на кожен автомобіль таксі має дорівнювати ставці єдиного податку платників другої групи (до 243,60 грн.). Кошти отримані за видачу таких дозвільних документів мають надходити до місцевих бюджетів», – зазначив народний депутат. Він також додав, що зазначені суб’єкти господарювання в такому випадку тимчасово звільняються від сплати інших податків і зобов’язані будуть попередньо отримувати та сплачувати вартість таких дозвільних документів. В разі відсутності зазначених дозвільних документів повинна бути передбачена відповідальність та покарання у вигляді штрафів за здійснення незаконної підприємницької діяльності.
Варто зауважити, що «Всеукраїнська громадська організація «Українська таксомоторна асоціація» висловила підтримку законопроекту Андрія Вадатурського «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання роботи таксі, легкових автомобілів на замовлення та інформаційно-диспетчерських служб» (реєстр. №3107 від 15.09.2015). Представники асоціації вважають, що зазначений законопроект буде першим важливим кроком з боку держави відносно врегулювання правової бази функціонування місцевих ринків перевезень на таксі, сприятиме створенню прозорого конкурентного середовища в сфері легкових автомобільних перевезень, розвитку транспортної інфраструктури міст, зростанню зайнятості і доходів населення, а також скороченню тіньового сектору економіки в галузі перевезень. Вони також запропонували свою участь в робочій групі, яка доопрацьовуватиме зазначений законопроект.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*