Андрій Вадатурський: «Перед людьми стоїть серйозний вибір, кому довірити владу, хто буде сумлінно представляти та відстоювати їх інтереси в радах»

Під час зустрічей з виборцями Баштанського району Миколаївської області народний депутат України Андрій Вадатурський обговорив питання проведення реформи з децентралізації, підвищення тарифів, відсутності водопостачання в населених пунктах та інше.
Парламентарій розповів про те, які позитивні результати дасть районам реформа децентралізації, коли влада буде віддана місцевим радам. Звичайно, підвищиться відповідальність за прийняття тих чи інших рішень, але головне те, що вони будуть прийматися не десь у Києві, а на місцях.
«Тепер перед людьми стоїть серйозний вибір, кому довірити владу, хто буде сумлінно представляти та відстоювати їх інтереси в радах, в тому числі знаходячи джерела наповнення бюджетів», – сказав політик.
«Люди не можуть обрати мільярдера, який вирішить всі питання. Якщо люди цього не зрозуміють, то самі своє життя не змінять. Що відбувається зараз? Передача влади на місцяи. І всім, хто буде щось обіцяти, не вірте, цього не буде, джерела немає, – заявив Андрій Вадатурський, спілкуючись із людьми. – Я вам поясню просту істину. Раніше можна було бути популістом: позичити гроші – підняти зарплату, позичити гроші – дати дотації «чорнобильцям», лікарям, вчителям. Зараз робили б те ж саме, але гроші нізвідки взяти. Приходиш до того ж Міністрв фінансів і кажеш: «Мені треба підняти зарплату вчителям». Тобі дадуть відповідь: «Молодець, добре, тільки скажи, звідки нам на це взяти гроші?».
Як зазначив Андрій Вадатурський, на сьогоднішній день основним джерелом наповнення місцевих бюджетів залишається земля, від користування якою вони недоотримують мільйони гривень. Вся справа в тому, що фермери, обробляючи паї, за гектар землі сплачують до бюджету мізерні суми в той час, як агропромислові компанії викладають по кілька тисяч податку. Акумулюючи ж ці кошти в бюджетах, місцеві ради були б в силах вирішити велику частину існуючих проблем.