Дмитро Ганіченко: Укрпошта віконує найважливіші соціальні функції

Сьогодні Всесвітній день пошти – кандидат у депутати обласної ради від „Солідарності” Дмитро Ганіченко розповідає про те,  чим  переймаються поштарі Миколаївщини
Команду партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», яку на Миколаївщині очолює народний депутат Андрій Вадатурський, називають командою майбутнього. Директор Миколаївської дирекції державного підприємства «Укрпошта» Дмитро Ганіченко – серед тих, хто увійшов до неї.
Йому 37 років. Народився у сім’ї службовців, у 1984 році закінчив Миколаївську школу №54. Здобув дві вищі освіти – технічну та економічну. Спочатку закінчив Одеську державну академію холоду за спеціальністю «Автоматизоване управління технологічними процесами» та отримав кваліфікацію «Інженер-електромеханік», а потім – Київський національний університет імені Вадима Гетьмана за спеціальністю «Міжнародна економіка». На досягнутому не зупинився і зараз набуває знання, необхідні для професійного політика – заочно навчається в Інституті державної служби та місцевого самоврядування Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «Публічна політика і управління».
Трудову біографію почав на заводі «Океан» учнем суднового столяра. На цьому підприємстві за 15 років пройшов через робочі (столяр судновий, тесляр, рамник, оператор деревообробного обладнання) та інженерні (інженер-електрик) посади – до директора ТОВ «Океан-Сервіс».
У трудовій біографії Дмитра Ганіченка – Миколаївська дирекція державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта». З серпня 2012 року, сходинка за сходинкою, він опановував нову для себе галузь. Спочатку як начальник відділу маркетингу та продажу послуг, потім – як заступник директора. А у січні цього року його було призначено керівником поштового відомства Миколаївщини.
Про особисте – одружений, виховує чотирирічного сина Олександра. Любить активний відпочинок, грає з друзями у футбол та пейнтбол.
1 жовтня Миколаївська обласна виборча комісія видала Дмитрові Ганіченку посвідчення кандидата у депутати в багатомандатному виборчому окрузі №42 (місто Вознесенськ) із виборів депутатів Миколаївської обласної ради за виборчим списком партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».


– Дмитре Володимировичу, розмістивши фото свого посвідчення кандидата у депутати у соціальній мережі, ви супроводили його надписом «Стартуємо!». Вам як спортсменові, звісно, відоме таке поняття, «як стартове хвилювання». Чи є воно у вас?
– Скажу відверто – немає з декількох причин. Моє рішення було продуманим та бажаним. У політику мають прийти нові люди, які не відстоюють інтереси олігархічних кланів, не пов’язані з колишніми режимами та не задіяні в корупційних схемах. Тому вважаю, що я – той політик, який потрібен зараз суспільству, звичайним громадянам, виборцям. Моя трудова біографія – від учня суднового столяра до керівника філії державного підприємства з трудовим колективом 2,5 тисячі працівників – підтверджує мої прагнення і показує, що я вмію вдосягати намічених цілей.
А слово «Стартуємо!» більш перекликається з вигуком Юрія Гагаріна «Поїхали!», коли він починав свій політ.
– Декілька запитань, невід’ємно пов’язаних: чому кандидат від цієї політичної сили, чому обласна рада, чому по округу у місті Вознесенськ?
– Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» тому, що мені імпонують ті процеси, що відбуваються зараз у суспільстві, і ті перетворення, що здійснює команда Президента: припинення війни та встановлення миру і стабільності на сході країни, проведення масштабних економічних реформ, підвищення соціальних стандартів, децентралізація влади, боротьба з корупцією, приділення великої уваги впровадженню енергозберігаючих технологій та створенню альтернативних джерел енергії. Важливо, щоб зміни, започатковані у столиці, було реалізовано на місцях, із залученням членів територіальних громад. Тоді буде результат.
Чому обласна рада? Тому що я ставлю перед собою амбітні плани. Саме такою високою планкою є вищий орган місцевого самоврядування області. Як керівник обласної дирекції прагнутиму відстоювати інтереси людини праці у раді обласного рівня. Я працюю на державному підприємстві «Укрпошта», знаю проблеми людей і бачу шляхи їхнього вирішення. І один із цих шляхів – об’єднання зусиль і можливостей депутатів рад різних рівнів: Верховної, обласної та Вознесенської міської.
А Вознесенський центр поштового зв’язку – один із найбільших у нашій дирекції. Територія його обслуговування охоплює місто Вознесенськ і чотири райони. До складу центру входять 78 відділень поштового зв’язку, а це близько трьохсот працівників. У мене є декілька проектів, що я хотів би реалізувати вже у якості депутата обласної ради саме у Вознесенську.
– Зупиніться більш докладно на проблемах вашого виборчого округу.
– Моя передвиборча програма базується на декількох принципах, один із яких: «Турбота про людей на ділі!». Я планую вирішувати такі нагальні проблеми, як впровадження енергозберігаючих технологій для населення, днопоглиблення акваторії річки Південний Буг, ремонт дороги Вознесенськ-Одеса, створення комфортних умов для отримувачів пенсій.
Темою енергозберігаючих технологій я займався на ТОВ «Океан-Сервіс». На новому якісному рівні зіштовхнувся з проблемою енергозбереження уже на посаді керівника дирекції «Укрпошта», оскільки мене непокоять великі витрати на оплату енергоносіїв та енергоресурсів (3,6 мільйона гривень на рік). А нещодавно це питання постало перед моїм колективом під іншим кутом зору. Річ у тім, що «Укрпошта», у тому числі її Миколаївська філія, у серпні долучилася до важливої соціальної ініціативи уряду, а саме – другої хвилі спрощеної процедури оформлення житлових субсидій. Було отримано і доставлено мешканцям області 535 тисяч комплектів документів (заява, декларація про доходи і витрати). Але, визнаючи державне значення цього процесу, треба засвоїти таку істину: отримання субсидії – не єдиний шлях, аби зменшити рівень платні за комунальні послуги. Конче потрібно навчитися використовувати ресурси ефективно: економити газ, світло, воду. Це заощадить кошти кожної родини і держави загалом. Запроваджуються різноманітні програми, зокрема державної підтримки населення, ОСББ і житлово-будівельних кооперативів щодо впровадження енергоефективних заходів: утеплення осель, встановлення лічильників, заміна котлів, заміщення газу альтернативними видами палива. Цю роботу я вже здійснюю, у тому числі у Вознесенську, разом із працівниками місцевих відділень «Ощадбанку».
У вирішенні проблеми замулення акваторії річки Південний Буг із притокою Мертвоводом, що є важливими транспортними артеріями, а також джерелами питної води, розраховую на допомогу народного депутата України Андрія Вадатурського та місцевих підприємців. Її вирішення підвищить пропускну спроможність суднохідного каналу, а облаштування пляжної зони зробить відпочинок і оздоровлення городян більш комфортними.
Щодо ремонту дороги Вознесенськ-Одеса, то необхідно об’єднати зусилля депутатів рад різних рівнів. А основне слово разом зі мною мають сказати народні депутати України з «Блоку Петра Порошенка» – заступник голови комітету Верховної Ради з питань транспорту Борис Козир та член цього комітету Давид Макар’ян.
– Дмитре Володимировичу, вибори виборами, але керівництво великим підприємством обласного рівня не може відійти на другий план. Чим живе сьогодні «Укрпошта»?
– «Укрпошта» прагне підвищити якість традиційних послуг і перебуває у постійному пошуку нових. Вважаю, що пошта повинна перетворитися на найбільш довіреного партнера для бізнесу. Тільки цьогоріч впроваджено нові послуги та сервіси на запити клієнтів: прийом платежів із торговою виручкою «з» і «на» рахунок юридичних осіб, видача готівки власникам платіжних карток і їхнє поповнення через POS-термінали, «Прискорена пошта», посилковий бізнес (доставка товарів із Китаю). Однак ми як державне госпрозрахункове підприємство дуже зарегульовані. Швидкому і гнучкому реагуванню на зміни зовнішніх умов і вимог ринку допоможе корпоратизація, що розпочнеться у листопаді. У результаті «Укрпошта» стане акціонерним товариством, 100 відсотками акцій якого володітиме держава. Ми покладаємо на ці зміни великі надії.
Звісно, кожного працівника, насамперед, хвилює матеріальне заохочення. Тема заробітної плати дуже болюча. Хоча 77,2 відсотка у структурі витрат дирекції становить фонд оплати праці, поштарі в області порівняно з іншими галузями заробляють дуже мало. Ситуація ускладнюється тим, що у нас не залишається резервів для розвитку. Незалежно від доходів ми постійно сплачуємо податки, комунальні послуги, оренду, витрачаємо кошти на паливо, запчастини, спецодяг тощо. Тому на розвиток і підвищення зарплат залишаються незначні кошти, навіть під час суворої їх економії. Але ми не йдемо шляхом скорочення штату, розуміючи, що це – безперспективно. Є інший шлях: зменшити непродуктивні витрати, нарощувати доходи, запроваджувати нові технології і послуги.
Своєрідним лакмусовим папірцем оцінки роботи нашої дирекції та її колективу стане передплатна кампанія на 2016 рік. Швидше за все, вона буде складною. Тому є декілька чинників: наступ інтернету, зниження загальної купівельної спроможності населення. Ситуацію також може загострити вимушене (через зростання цін на товари, послуги та енергоносії) збільшення тарифів на доставку «Укрпоштою» періодики. Це показав «круглий стіл», що відбувся днями у прямому ефірі на телеканалі «ТАК-ТВ». Учасники програми – директор Миколаївського коледжу преси та телебачення Гліб Головченко, відповідальний працівник облдержадміністрації Олена Іваненко, головні редактори провідних обласних видань, експерти, представники нашої дирекції зійшлися на думці: авторитет друкованого слова необхідно підтримувати спільними зусиллями.
А якщо говорити про турботи поштарів, то їх, як і всіх, хвилюють і особисті проблеми, і доля рідного підприємства, і ситуація в країні. Ще раз нагадаю, що «Укрпошта» продовжує виконувати найважливіші соціальні функції держави. Зокрема, ми допомагаємо нашим працівникам, які виконують свій обов’язок у зоні АТО, до Міжнародного дня захисту дітей передали вихованцям шкіл-інтернатів та обласного Будинку дитини іграшки, одяг і взуття, спортінвентар; напередодні нового навчального року придбали ранці і канцелярське приладдя для першокласників із сімей переселенців із Донбасу.
Я вірю в добро, в перспективи нашої України як сучасної розвинутої європейської держави, в мир, благополуччя і добробут наших громадян. Спільними зусиллями оновленої влади у центрі і на місцях та членів територіальних громад ми здолаємо труднощі й негаразди, забезпечимо процвітання та світле майбутнє наших дітей. Разом із командою майбутнього партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» ми переможемо!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*