Андрій Вадатурський пропонує вивести з тіні перевезення пасажирів на таксі

Виступив ініціатором легалізації роботи таксистів в Україні, зареєструвавши в парламенті проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання роботи таксі, легкових автомобілів на замовлення та інформаційно-диспетчерських служб» (реєстр. №3107 від 15.09.2015http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?id&pf3511=56484 ).
Авторами зазначеного законопроекту виступили, окрім мене, народні депутати України А.А. Гордєєв та О.В. Медуниця. На українському ринку перевезень таксі працює близько 200 тисяч осіб. Понад 20 млрд. гривень на рік становить грошовий обіг цього ринку. Але, в тіні перебуває близько 85% його учасників. Така нелегальна діяльність таксистів призводить до того, що бюджети різних рівнів недоотримують значні кошти у вигляді податків, адже більшість працівників цієї сфери працюють без офіційного працевлаштування. Окрім цього порушуються елементарні вимоги безпеки перевезень пасажирів, що спричиняє надання послуг неналежної якості і несе загрозу здоров’ю та життю пасажирів. Саме тому розробив законопроект, який врегулює цю проблему. kos_84211-e1440689713740-1170x350Законопроект підготовлено з метою впорядкування господарської діяльності в сфері перевезень на таксі, легковими автомобілями на замовлення та інформаційно-диспетчерських служб, запровадження державного регулювання, що дозволить створити у цій сфері прозоре конкурентне середовище та забезпечити дотримання всіма учасниками ринку вимог законодавства. Прийняття законопроекту дасть можливість легалізувати роботу таксі та інформаційно-диспетчерських служб, офіційно працевлаштувати працівників цієї сфери, а також забезпечить надходження до бюджетів усіх рівнів коштів, які нині перебувають у тіні, а саме 20 млрд. гривень. Також цей законопроект сприятиме підвищенню перевезень пасажирів легковими автомобілями та впорядкуванню роботи в сфері перевезень на таксі. Внесенням зазначеного законопроекту в парламент хочу розпочати діалог із громадськістю та учасниками ринку з метою вироблення спільного бачення розв’язання проблеми нелегальних перевезень таксі. Такої ситуації на ринку перевезень таксі як в Україні немає в жодній з країн світу, тому потрібно наводити лад в цьому питанні.
Необхідно почути позицію людей, щоб врахувати всі їхні зауваження до другого читання і вдосконалити законопроект, щоб він був сприйнятий суспільством. Адже у нас в державі, якщо вважають закон несправедливим, то не поспішають його виконувати. Тому моє завдання, як законотворця, напрацювати гідний законопроект, який буде підтриманий у суспільстві і буде виконуватися.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*