Ректор ЧДУ імені Петра Могили Леонід Клименко: у нашому вузі спорт завжди був у пошані

Як ми вже повідомляли у  редакції газети «Николаевские новости» відбувся брифінг за участю ректора Чорноморського державного університету імені Петра Могили, члена виконкому регіонального відділення Національного олімпійського комітету України в Миколаївській області Леоніда Клименко та начальника відділу з питань фізичної культури і спорту Миколаївської облдержадміністрації Олександра Садовського.
Цей брифінг, який викликав підвищений інтерес у репортерів, був організований Миколаївською обласною асоціацією спортивних журналістів України, регіональним відділенням НОК України в Миколаївській області за підтримки територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка». У ньому взяла участь керівник секретаріату територіального партосередку Тетяна Чичкалюк.
З чемпіонів у студенти
На брифінгу, присвяченому студентству, багато говорили про спорт, адже в ЧДУ є однойменна спеціальність. У нинішньому році студентами «Могилянки» стали переможець Паралімпійських ігор 2012 року в Лондоні плавець Геннадій Бойко, майстер спорту міжнародного класу з греко-римської та вільної боротьби Віктор Антипенко, призери чемпіонатів світу та Європи Марія Вінталова (рукопашний бій), Олена Гайдаш (самбо і сумо), Єлизавета Челпанова (дзюдо), Вероніка Лобанова (бокс).
«У їх дипломі буде записано «тренер-викладач». Наші випускники зможуть працювати тренерами в спортивних школах та викладачами фізкультури. Конкурс на цю спеціальність, до речі, дуже великий. На перший курс вже прийняті 45 осіб, а всього вчитимуться 150 студентів. Серед них велика група інвалідів. З плавцями-інваспортсменамі плідно працює заслужений тренер України Микола Ільїн. Самі студенти-інваліди у нас і вчаться добре, і тренуються інтенсивно і якісно. Це дуже вольові люди, з колосальною самовіддачею», – зазначив професор Леонід Клименко.
Наздогнати Добролевского!
img_9233_0 Звичайно ж, мова зайшла про академічне веслування. Леонід Павлович у свої 64 роки регулярно сідає в човен і перемагає на ветеранських змаганнях.
«Ми створили прекрасну веслувальну базу, на якій займаються не тільки студенти, але й ветерани. Зв мною у лодці Володимир Добролевській, якому 83 роки! На чемпіонаті світу серед ветеранів, незважаючи на поважний вік, він проводив по дві гонки в день! Цей спортсмен – справжній приклад для студентів. Треба бачити, як він несе на собі човен, потім сідає в нього і обганяє молодих!
Крім того, на нашій базі зараз активно тренуються четвірка і вісімка Олександра Гулія – ​​чемпіони світу у своїй віковій категорії, четвірка Євгена Бурих. Був прецедент, коли на чемпіонаті України наші миколаївські ветерани-веслярі виграли всі заїзди!»- З гордістю говорить Леонід Клименко.
Безцінні човни
Серед студентів ЧДУ – чемпіони України з академічного веслування. Хоча цей вид спорту – дуже недешевий. Скажімо, човен для вісімки коштує 45 тисяч євро – мільйон гривень!

AV3T3020

«Ми вирішили щороку купувати своїм спортсменам по одному човну. Цього року придбаємо човен італійської фірми «Філіппі» для нашої студентки, члена збірної України Ганни Слєсаревської.
До речі, в продовження теми. У нас є суперчовен з горіхового дерева, який виготовили ще в часи Радянського Союзу за спецзамовленням. Цей 16-метровий шедевр, на якому збірна СРСР стала бронзовим призером Московської олімпіади, зберігаємо, як скрипку Страдіварі! Цей човен на десять кілограмів легший, ніж з вуглепластика. Одна проблема – він не розбірний, а цілісний, тому його практично неможливо транспортувати на змагання в інші міста», – сказав Леонід Павлович.
Шлюпки на воду!
Ректор очолює групу «Освіта і культура» в миколаївській «Солідарності» і разом з партійцями на День Незалежності на Нижній Набережній змагання  організував регату на шлюпках – красивих білих пластикових човниках.
«Плануємо, що в кожній буде по одному професійному спортсмену і одному відомому миколаївцю. Думаю, вийде видовищна регата », – сказав він.
2 мільйони гривень для Ріо
«Ми вдячні нашим вузам, які культивують спортивні спеціалізації. Якби у нас не було такої підтримки, ми б уже втратили багато видатних спортсменів.
Тим часом, 34 атлета з Миколаївської області претендують на участь в Олімпійських іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро, а стрибун у воду Ілля Кваша вже завоював ліцензію. Сподіваємося на завоювання олімпійських медалей – основна ставка на фехтувальників і стрибунів у воду.
Є і група інваспортсменов, які потраплять на Паралімпійські ігри. Обласна влада старається і їм приділяти належну увагу. На нещодавній сесії облради було прийнято рішення виділити два мільйони гривень на покупку спортивного інвентарю майбутнім олімпійцям», – сказав Олександр Садовський.
Начальник облспортвідділу також нагадав, що на початку року була велика проблема з фінансуванням дитячо-юнацьких спортшкіл, засновниками яких є фізкультурно-спортивні товариства. Потім з державної скарбниці було виділено 60 відсотків необхідних коштів, а ще 40 відсотків добрали з місцевих бюджетів. «В результаті не було скорочено жодної школи. Звичайно, це питання вирішене тільки до кінця року, але обласна влада вже зараз вивчає питання подальшого фінансування цих навчальних закладів», – зазначив Олександр Віталійович.
«Водолій» і паралімпійці
Торкнулися і тему «Водолія». «Якщо бути відвертим, то комплекс плавальних басейнів почав працювати після тривалої паузи завдяки паралімпійцям. 800 тисяч гривень в нинішньому році перерахував центр «Інваспорт», щоб в «Водолії» могла тренуватися саме паралімпійська збірна України. Ми сподіваємося, що співпраця буде продовжена, адже «Водолій» – саме той об’єкт, який оптимально підходить для підготовки паралімпійців», – сказав Олександр Садовський.
До речі, про «Водолій» говорили і на недавньому розширеному засіданні робочої групи «Охорона здоров’я і спорт» Миколаївської територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» за участю народного депутата України, керівника обласного відділення НОК Бориса Козиря. Учасники засідання шукали шляхи вирішення двох проблем: уповільнення будівництва фехтувального залу в парку Перемоги та припинення роботи басейну для стрибунів у воду в комплексі плавальних басейнів «Водолій».