Серце корабля

На серпневі свята від екіпажу середнього десантного корабля «Кіровоград» надійшов лист-подяка миколаївцям за якісний ремонт двигуна
Середній десантний корабель «Кіровоград» у квітні 2014 року прорвався з кримської бухти Донузлав, вихід з якої російські загарбники затопили суднами, і взяв курс на Одесу.
«Але «Кіровоград» отримав пошкодження під час виходу з донузлавського полону. Окупанти перекрили українським морякам шлях із затоки, залишивши «шпарину» завширшки близько п’ятнадцяти метрів. «Кіровоград» ішов, не зупиняючи машин, на максимальних обертах. Мабуть, тоді і пошкодив двигун», – припускає директор «Южной судоремонтной компании», член ради Миколаївської міської організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Сергій Бурковець.
Миколаївським умільцям, яких відрядили до Військової гавані Одеси, знадобилося всього чотири дні, щоб «перебрати» двигун і усунути несправність. Крім того, здійснили поточний ремонт паливного насоса, що у період експлуатації вийшов із ладу.
Але невже у Південній Пальмірі не знайшлося своїх фахівців, щоб відремонтувати «Кіровоград»?
Сергій Бурковець пояснив, що його підприємство вже давно співпрацює з міністерством оборони.
«Южная судоремонтная компания» здійснила ремонт великого десантного корабля «Костянтин Ольшанський», що зараз, на жаль, перебуває на тимчасово окупованій території. А «Кіровоград» став підшефним кораблем миколаївців. Тому ми з радістю відгукнулися на чергове прохання про допомогу. Та і день ВМФ України його екіпаж св’яткував саме у нашому місті», – наголосив Сергій Володимирович.
«Завдяки вашому розумінню ситуації, громадській позиції та наданій допомозі вдалося провести успішні ремонтні роботи на «Кіровограді» та вдихнути нове життя в корабельні системи та механізми», – так оцінив роботу миколаївських фахівців командир корабля капітан ІІІ рангу Юрій Вицький.
Сергій Бурковець у свою чергу додав, що разом із керівником Миколаївської міської організації «Солідарності» В’ячеславом Сімченком планують відправити дітлахів на екскурсію на корабель «Кіровоград». Тим паче, що базується він тепер в Очакові.