Біди інвалідів – ганебну практику позбавлення їх соціального захисту слід припинити, – народний депутат України Андрій Вадатурський

«У липні до мене звернулася голова Новоодеської районної організації «Союза організацій інвалідів України» В. І. Ігнатова з проханням посприяти наданню санаторно-курортних путівок інвалідам І групи. Цього року в черзі на отримання санаторно-курортного лікування перебуває 195 осіб, в той час як виділено було лише 40 путівок», – пише народний депутат, керівник Миколаївської територіальной організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Андрій Вадатурський на власній сторінці у Фейсбуці.
За словами нардепа, на останньому пленарному тижні він звернувся з депутатським запитом до міністра соціальної політики Павла Розенка з проханням виділити департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації санаторно-курортні путівкі до Клінічного санаторію імені Пирогова в Одесі для забезпечення ними інвалідів-спинальників Новоодеського району.
«Сьогодні отримав відповідь від міністра, в якій зазначено, що цього року на оздоровлення інвалідів передбачено видатки на рівні 2014 року у розмірі 100,2 мільйони гривень. А на обліку для забезпечення санаторно-курортними путівками перебуває 6,7 тисячі інвалідів-спинальників. Відповідно до виділених коштів, забезпечити санаторно-курортне лікування інвалідів-спинальників можна лише на 20,4 відсотки, закупивши 1377 путівок на суму 27,1 мільйони гривень. Таке фінансування є вкрай недостатнім для соціального захисту людей з особливими потребами і не покриває навіть половину від необхідного. У зв’язку з цим напередодні формування державного бюджету на 2016 рік звертатимусь до міністра фінансів із проханням збільшити зазначені видатки на потреби санаторно-курортного лікування інвалідів за бюджетною програмою КПКВК 2507030 «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів». Необхідно припинити ганебну практику позбавлення соціального захисту інвалідів», – пише Вадатурський.