Історії бійців АТО, які вони розповіли у Національному природному парку «Бузький гард»

Як відомо, у селі Мигія Первомайського району на березі Південного Бугу відбулася екологічна акція партійців «Солідарності» – Блок Петра Порошенка».
Взяли участь активісти районних організацій, учасники АТО, воїни-афганці та члени їхніх родин з Миколаївського району, Первомайська, Южноукраїнська, Нової Одеси, Миколаєва, волонтери Первомайської організації «Ніхто крім нас» та небайдужі члени Мигіївської громади. Не випадковим був і вибір місця акції – Національний природний парк «Бузький Гард». Цей мальовничий куточок є центром відпочинку туристів Миколаївської області та інших регіонів України.

Учасники акції вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих у зоні АТО товаришів – десантника 79-ї бригади Вадима Яновича з Первомайську та мешканця села Кам’яна Балка Первомайського району Олександра Завірюхи.
Із словами подяки до воїнів звернулась керівник секретаріату територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Тетяна Чичкалюк. Чудовий концерт підготувала учениця Первомайської міської гімназії Анастасія Токарчук. Історико-географічну екскурсію провів директор Національного природного парку «Бузький Гард» Владислав Артамонов.
На острові Довгий директор «Мигія-тур» Антон Опря організував екстрім – катання на байдарках, , стрибки у воду, рафтинг на порогах, волейбол, піший похід до унікального реліктового озера. Потім учасники акції прибирали територю та переправили зібране сміття з острова на берег річки.

    DSC_0456

До речі, один з учасників акції, боєць 79-ї бригади Іван Тофан зустрів на відпочинку у Мигії свого бойового побратима. З ним трапилася незвична історія. Іван розповідав товаришам про дитячий малюнок, який був з ним весь час на передовій. І яке ж було здивування, коли цей малюнок упізнала первомайський волонтер Лариса Позняк. Виявилось, що його надіслав до зони АТО її син Василь! Іван Тофан особисто подякував матері юного художника.

Учасник АТО Руслан Трубаєв із Первомайщини має односельця Ігоря Попудіна, який воював разом з Іваном Тофаном та отримав поранення під Слов’янском. Зараз Руслан допомагає у зборі коштів для Ігоря, який лікує очі в австрійському Лінці. Йому потрібна спеціальна лінза, і він дуже задоволений, що його залучили до акції.
Володимир Постовітенко – воїн-інтернаціоналіст, волонтер організації «Ніхто крім нас». Він часто їздить на передову до зони АТО. Бере участь у ремонті військової техніки. «Нинішній захід є дуже важливим, оскільки допомагає координувати роботу громадських організацій, громад сіл і міст, представників влади і «Солідарності». Він допомагає ефективно вирішувати соціальні проблеми воїнів-учасників АТО», – каже він.
Також задоволені участю в екологічній акції бійці української армії Дмитро Новіченко, Олександр Соушко, Дмитро Кривошей, Євген Цехотський, Ігор Манжура та інші.

DSC_0359

Морський піхотинець Наталя з Миколаєва, запевняє, теж цій подорожі раді і маленькі діти бійців: «Толока в Бузькому Гарді в їхньому житті перша, вона стимулюватиме до участі в інших акціях, спрямованих на збереження довкілля».