Андрій Вадатурський: «Вибори мерів у два тури збільшують конкуренцію»

Народний депутат України від фракції Блоку Петра Порошенка, голова Миколаївської територіальної організації «Солідарність» – БПП» Андрій Вадатурський вважає, що проведення майбутніх місцевих виборів за новим законом є однією з найважливіших подій у житті та історії України. Про це він сказав в інтерв’ю Миколаївського видання «Преступности. НЕТ».
«Згадайте тільки, як критикували старий закон, який називали законом Януковича. В першу чергу критикували за змішану систему – списки і мажоритарку. Проблема зі списками була? Була. У ці списки вводили людей за гроші, туди потрапляли одіозні особистості. У підсумку до Верховної Ради проходили масажисти, охоронці, кнопкодави.
Це перша проблема. Друга – полягала в мажоритарці. Говорили, що кандидати купують голоси виборців, мовляв, нечесна конкуренція, нечесний вибір, люди просто приїжджають з гаманцем і все під себе скуповують, цього не можна робити», – розповів Андрій Вадатурський про недоліки попереднього виборчого законодавства.
Проаналізувавши прийнятий Закон України «Про місцеві вибори» (реєстр. №2831-3 від 28.05.2015), парламентарій охарактеризував його як «щось середнє між старою поганою системою і ідеальною». «Деякі вважають, що це нормальний крок вперед, що це все-таки шлях до відкритих списків. Я ж думаю, що краще було б навіть залишити стару систему, вона більш зрозуміла всім: і людям, і депутатам», – зауважив А.Вадатурський.
На його переконання, в зазначеному законі позитивним є те, що вибори мерів міст будуть відбуватися в два тури. «Плюсом цього законопроекту можу назвати те, що в разі його підписання вибори мерів міст будуть проходити у два тури. Є статистика, що на виборах в один тур в 80% відсотках випадків перемагає старий мер. А вибори в два тури збільшують конкуренцію, що я вважаю нормальним в здоровому суспільстві. Адже чим більше конкуренція, тим більше шансів, що ми виберемо гідних людей», – зазначив політик.
Окрім цього Андрій Вадатурський вважає найбільш вдалим законопроектом про місцеві вибори – законопроект, автором якого є його колега по фракції в парламенті Олександр Черненко. «На мою думку, ідеальна виборча система прописана в законопроекті Черненка. Я був співавтором цього проекту. Черненко працював з багатьма інститутами, закордонними фондами, перейняв досвід Польщі. У двох словах, цей проект передбачає створення партіями дійсно відкритих списків. Приміром, на сто округів партія виставляє сто чоловік. І бабуся в одному окрузі має право вибрати одного чи двох чоловік з цього списку. Таким чином, людей з цього списку вибирають в кожному окрузі. По всій області вибори проходять одночасно, і в ради потрапляють дійсно гідні люди. Це якраз те, що я вважаю відкритими списками і, можливо, через якийсь час ми до цього прийдемо», – висловив сподівання народний обранець.