„Ленінські бризки” – чому засекретили будівництво фонтана на місці пам’ятника Леніну в Очакові? – запитують партійці „Солідарності”

Нещодавно в Очакові на центральній площі міста, де раніше стояв пам’ятник Леніну, почалось зведення фонтану. Але у активістів територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» виникли  певні питання до організаторів цього «будівництва століття».
Ось що, зокрема, пише Рита Земляна: ”Чи потрібна громаді містобудівна рада? Це питання дуже актуальне в аспекті будівництва на міській площі. Чому містобудівна рада провела засідання щодо узгодження зведення фонтану вже після того, як були облаштовані фундаменти та проведені інші будівельні роботи. Чому засідання відбулось лише після того, як депутати та місцеві жителі почали відкрито говорити про сумнівну законність будівництва? Але вершиною цинізму була заява посадовців на містобудівній раді, мовляв, «фонтан є малою архітектурною формою і ніяких погоджень для його будівництва не потрібно»! Але відповідно до рішення сесії Очаківської міської ради №22 від 10 лютого 2012 року були затверджені правила благоустрою, санітарного утримання території, забезпечення чистоти та порядку в місті Очаків. І саме відповідно до розділу №2 цих правил міська рада надає дозволи на розміщення на території міста об’єктів благоустрою, інформує населення про здійснення заходів з благоустрою тощо.
До речі, при зведенні фонтану не була отримана декларація про початок будівельних робіт, і таким чином не буде отримана і декларація про їхнє закінчення, а без неї підключати об’єкт до інженерних мереж забороняється. Крім того, місто знаходиться в 4-6-бальній ділянці впливу сейсмонебезпечної зони, що вимагає дотримання всіх норм під час будь-якого будівництва.
Як ми наводитимемо порядок у будівельній сфері міста, якщо самі порушуємо? Активісти зауважують, що вони не проти фонтану, а виділення коштів на благоустрій території та спортивні майданчики, безумовно, отримує схвалення очаківців. Але ж не треба робити це кулуарно і безвідповідально.
Містобудівна рада повинна розробити перспективний план реконструкції загальних місць перебування, зібрати пропозиції і діяти в межах законодавства. Якщо фонтан будується на чесно зароблені певними громадянами кошти, чому це нагадує якусь таємну операцію? Нехай все буде прозоро і законно.”