Андрій Вадатурський: Популізм на молоці

Днями в парламенті було прийнято в першому читанні проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державного регулювання закупівельної ціни на молоко та підтримки села» (реєстр. №2089). Всупереч відсутності підтримки профільного комітету, Української аграрної конфедерації, а також низки інших галузевих громадських організацій, 227 депутатів підтримали рішення про ухвалення законопроекту в першому читанні. Законопроектом пропонується встановити мінімальну закупівельну ціну на незбиране сире товарне молоко у розрахунку за 1 кілограм (без урахування податку на додану вартість) для молока другого ґатунку – 4 гривень.

– Я не міг підтримати такий популістський законопроект. Популістом бути сьогодні популярно і легко, – сказав народний депутат України, голова Миколаївської територіальної організації партії “Солідарність” – БПП Андрій Вадатурський. – Я теж можу запропонувати свої популістські аргументи, адже відсутні будь-які обґрунтування встановлення саме такої вартості молока. У мене виникає просте запитання: чому держава встановлює закупівельну ціну на молоко значно нижчу ніж вартість питної води, літр якої коштує близько 10 гривень? Чому депутати мають таку неповагу до виробників молока? Тоді треба встановити ціну на молоко не менше 10 гривень за літр. Достатньо? Чи ні? З таким підходом можна встановити і максимальну ціну на бензин! Нам же ніщо не забороняє підготувати і винести на розгляд парламенту законопроект про встановлення максимальної ціни на бензин в розмірі 10 гривень за літр. І таких законопроектів можна навигадувати досить багато ледь не на кожен товар і продукт харчування. Народні депутати не мають права втручатися в ринкові відносини і диктувати йому свої умови. Адже законотворцям треба мати розум, щоб створювати умови для розвитку сільськогосподарської галузі, а не заганяти її в глухий кут. Ми повинні працювати над підвищенням якості продукції аби завойовувати нові ринки збуту! Але це виявляється занадто складно для моїх колег. Вони здатні лише штампувати популістські законопроекти, які відлякують останніх інвесторів, які хотіли б вкладати кошти розвиток агропромислового комплексу України. Окрім цього, такий законопроект призведе до створення чорного ринку, закриття заводів, які і так вже втратили свої ринки збуту. В результаті буде зменшуватися кількість корів.

Також вражає той факт, що ми пропонуємо підвищити ціну на товар, який не є якісним і який ніхто не купує. Наша держава хоче підвищити закупівельну ціну на молоко другого ґатунку, а не вищого, що сприятиме виробництву менш якісного молока і знижуватиме не лише якість продуктів харчування в Україні, а й рівень безпеки населення. Слід наголосити на тому, що молоко другого ґатунку не придатне для виробництва цілої низки молочних продуктів, зокрема й дитячого харчування, оскільки має значно нижчі фізико-хімічні, санітарно-гігієнічні та мікробіологічні показники якості відповідно до державних стандартів України. В той час як увесь світ підтримує виробництво найбільш якісного молока, ми підтримуємо виробництво молока такої якості, яке самі не готові споживати.

На превеликий жаль, популізм черговий раз взяв верх у парламенті. Адже народні депутати, намагаючись отримати прихильність людей напередодні виборчої кампанії, приймають законопроекти, якість і мета яких є далекою від справжніх очікувань виборців. Такий законопроект не можна приймати в другому читанні, оскільки його прийняття шкодить розвитку виробництва молока вищого ґатунку і несе загрозу харчовій безпеці в державі.

З метою вирішення цього питання пропоную створити робочу групу і запрошую долучитися до неї всім колегам і зацікавленим особам. Ми маємо напрацювати дієві механізми в цьому напрямку аби створити нові робочі місця і наповнити місцеві бюджети, що допоможе зберегти село. Звичайно що реалізація напрацьованих пропозицій потребуватиме певного часу і результат ми зможемо отримати лише через кілька років. Зрозуміло, що моя пропозиція може не влаштувати тих моїх колег, які шукають швидкої слави та тимчасового піару на проблемі людей. Але давайте врешті-решт зробимо те на чому ми можемо не піаритися, а чим зможемо пишатися заради нашого з вами майбутнього і майбутнього наших дітей! – наголосив Андрій Вадатурський.