Члени БПП «Солідарність» виступили проти закриття інтернату у Радсаді

Представники БПП «Солідарність» у Миколаївському районі зберегли Радсадівський соціально-реабілітаційний центр від ліквідації через недостатню кількість вихованців.
Таке рішення більшістю голосів прийняли члени постійної комісії з питань охорони здоров’я, освіти, культури, фізичної культури  та спорту, соціального захисту Миколаївської районної ради.
Соціально-реабілітаційний центр намагаються закрити з минулої зими, мотивуючи нерентабельність закладу через недостатню кількість вихованців. Незважаючи на аргументи депутатів райради, голова Миколаївської РДА Алла Воробйова навіть створила робочу групу, яка рекомендувала закрити інтернат. img_3610 Проте під час засідання комісії більшість депутатів та громадськість опротестували рішення про ліквідацію закладу.
Проти закриття інтернату виступили голова Миколаївської районної ради Юрій Піньковий, депутат райради від БПП «Солідарність» Ігор Мухарський, голова волонтерського фонду «Перевізник» Сергій Протченко та волонтер, юрист та громадський діяч Руслан Пересунько.

«Головний аргумент тих, хто намагається закрити навчально-виховний заклад – це розмови про його нерентабельність та фінансову невигідність його утримання. Так, дійсно, в інтернаті сьогодні виховуються всього 7 дітей, проте ми не можемо його ліквідувати. Інакше діти залишаться на вулиці. Такого не можна допустити. Соціальна відповідальність перед підростаючим поколінням має бути вищою за фінансову зацікавленість», – переконаний активіст БПП Руслан Пересунько.

img_3603 Депутат Ігор Мухарський повідомив, що до кінця року доля закладу вирішена.

«Відповідно до статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» комісія сьогодні постановила голові районної ради звернутись до Миколаївської обласної ради з проханням виділити додаткове фінансування з обласного бюджету Миколаївської області на утримання Радсадівського соціально-реабілітаційного центру після отримання від райдержадміністрації відповідних розрахунків. Також ми рекомендували Миколаївській ОДА спільно із службою у справах дітей райдержадміністрації вжити заходів щодо подальшого влаштування дітей до сімейних форм виховання, у тому числі у патронатні сім’ї. Це має робитися на випадок закриття інтернату у наступні роки. Ми на маємо права залишити дітей безпритульними», – розповів Мухарський.

Нагадаємо, раніше члени БПП «Солідарність» врятували від закриття Веселинівську гуманітарну гімназію.