Хто хоче, той робить: голова Нечаянської ОТГ про розвиток громади

Очільником Нечаянської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) у грудні 2016 року обрали Миколу Вівчара, який до цього з 2010 року займав посаду голови Нечаянської сільради. За людину, яка протягом останніх шести років зарекомендувала себе як ефективного господарника, грамотного управлінця та справжнього патріота рідного краю, віддали свої голоси більшість мешканців громади. За Миколу Вівчара говорять його досягнення на посаді керівника сільради: ремонт доріг у селах, прокладення водопостачальних комунікацій, встановлення вуличного освітлення, ремонт шкіл та дитячих садків. Наразі перед новообраним головою громади стоїть велика кількість проблем, які треба вирішити і, таким чином, виправдати довіру земляків.

«Головними проблемами нашої громади є водопостачання та ремонт доріг. Власне, такі самі труднощі, як і в інших громадах та селах регіону», – зазначає Микола Вівчар.

Найбільш гострою є, звісно, проблема водопостачання. З 2010 року в деяких селах тоді ще Нечаянської сільської ради води не було по декілька місяців.

«Вода текла з кранів два рази на місяць. Вдумайтесь, два рази на тридцять днів: на початку місяця та в 10-х числах. Іноді води не було по декілька місяців поспіль. Тоді мені доводилося використовувати техніку, щоб доставити людям питну воду. На сьогоднішній день вода є практично в усіх населених пунктах громади. В Іванівці, Мирному та Чемерлієвому налагоджене безперебійне водопостачання. У Нечаяному частково цілодобове постачання води. У 2014 році ми провели 1,5 кілометра водопроводу в Нечаяному, через рік було прокладено ще 3,2 кілометри. Робимо, що можемо в силу своїх можливостей. Зараз розроблена проектно-кошторисна документація на прокладення ще 16 кілометрів водопроводу. Проте це коштує близько 9 мільйонів гривень – на даний момент таких коштів громада не має», – розповідає Микола Вівчар.

Найбільшим своїм досягненням на посту голови Нечаянської сільради новообраний голова ОТГ вбачає вирішення проблеми освітлення.

«Зараз зовнішнє освітлення вулиць є в усіх селах. Це вдалося нам лише за рік. А з 2010 року це була одна з найбільш гострих проблем. Вночі важко було пересуватися вулицями, працював один ліхтар на декілька кварталів», – відзначив Вівчар.

Не менш важливою залишається проблема доріг. У минулому році за сприяння Миколи Вівчара було зроблено ямковий ремонт десяти вулиць, проте в багатьох селах громади відсутнє тверде дорожнє покриття. Також голова ОТГ ініціював придбання нового автобусу, на якому діти з Нечаяного можуть добиратися до Іванівки, де знаходиться дитячий садок.
imageВартим уваги є також проект «Школа – на кочегарку», який передбачає переведення навчальних закладів громади на сухе паливо.

«У школі в Нечаяному ми замінили більше ста вікон на пластикові – щоб зменшити тепловтрати. Зараз хочемо перевести школи на опалення твердим паливом. Біля школи у Нечаяному є кочегарка, але її необхідно модернізувати. В Іванівці також котельня є, проте вона знаходиться доволі далеко від школи, що призводить до тепловтрат. Тут також потрібна модернізація теплотраси», – розповів Вівчар.

У Нечаянському будинку культури ремонт даху зробили ще у 2011 році. Але зараз будівля потребує реконструкції.

«У нас вже є готовий  проект, розрахований на суму більше 1 мільйона гривень. Сподіваємося, депутати обласної ради нададуть нам підтримку, і село отримає сучасний будинок культури, в якому можна буде проводити культосвітні заходи», – зауважив голова ОТГ.

Своїми справами Микола Вівчар довів, що свій обов’язок перед земляками можна виконувати і за відсутності повного фінансування. Головне – хотіти допомогти людям. Зараз перед головою Нечаянської ОТГ стоять непрості задачі, проте можна бути впевненим, що людина з таким великим досвідом виправдає надії виборців.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*