Фракція БПП в міськраді має намір направити запит до КРУ з проханням перевірити обґрунтування підвищення тарифів на послуги ЖКГ

Депутати Миколаївської міської ради фракції «БПП «Солідарність» виступили категорично проти підвищення тарифів на квартплату, тому що нові цифри не досліджені, а відповідно, не виправдані. До такого рішення депутати прийшли за підсумками роботи створеної тимчасової депутатської комісії, і вивчивши аргументи колег з інших фракцій. Незважаючи на всі доводи, скандальне рішення виконкому міськради про підвищення тарифів набирає законної сили з 1 лютого 2017 року.
img_2584Голова фракції БПП в міськраді Володимир Криленко вважає, що кожне підвищення тарифів має бути виправданим, а жителі міста мають повне право знати, на оплату яких послуг (по пунктах) йдуть їхні гроші:

«Я вважаю, що потрібно знижувати тарифи шляхом виключення оплати прибирання прибудинкової території, прибирання сходових кліток, вивезення побутових відходів, прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівлі, освітлення місць загального користування і підвалів … Шкода це визнавати, але тарифи, в принципі, завжди будуть підвищуватися. Від цього ми нікуди не дінемося. Але жителі міста мають право знати, чи дійсно нові ціни виправдані або люди знову змушені фінансувати нібито збиткові підприємства».

Депутат Олена Кісельова увійшла до складу робочої групи, яка займається дослідженням підвищення тарифів на утримання будинків. Депутат підозрює, що Миколаїв увійшов до списку міст, в яких планувалося підвищення тарифів, не випадково:

«Тарифи призначає НКРЕ на ті позиції, які не є немуніціпальними. ДКП «Миколаївводоканал» за складних умов, при нинішній нормативній базі тарифи не підвищувало, тому що тоді була політична воля не чіпати людей, і комунальне підприємство (не важливо, збиткове або прибуткове) шукало внутрішні резерви для того, щоб ціни на ЖКГ залишалися незмінними. Об’єкт – це наша проблема – наші витрати, наші обсяги і наші люди. Але, зрозуміло, ми не можемо впливати на електрику, газ і не завжди можемо виправити ситуацію.

А зараз сталося ось що: заметушилися хлопці, які розуміли, що депутатський корпус ніколи не підтримає підвищення тарифів. Тому зараз вони склали пазл таким чином, мовляв, це не вони підвищили тарифи, а вирішили в НКРЕ, а Миколаїв просто в цей список включили. Чому ми 4 роки туди не потрапляли? А тепер пенсіонери змушені платити 7,43 гривень за воду».
img_2582 img_2571
Депутат Анатолій Петров упевнений, що потрібно направити депутатський запит до КРУ з проханням здійснити перевірку доцільності тарифів. Або ж підключити прокуратуру:

«Хто-небудь перевіряв, що саме закладено в тарифах (чи обґрунтовані нові ціни)? Перевіряти водоканал повинна не депутатська комісія, а КРУ. На 100% я впевнений, що в цих сумах закладені всі витрати підприємства. Поки ціни глибоко не досліджені (при чому це повинно статися за дорученням міської влади) юристами, економістами, ми не зрозуміємо, чи аргументовані нові тарифи. Тоді ми зможемо пояснити нашим виборцям, що необхідно підвищувати тарифи, сумно, звичайно, але розрахунки підприємства чесні і вірні. Або навпаки заявимо, що тарифи необґрунтовані».

Депутати також прийняли рішення обговорити це питання з колегами і на засіданні виконкому.
До 1 лютого поточного року робоча група в складі депутатів міської ради повинна вивчити проблемні аспекти цього питання і відзвітувати, чи є справедливим підвищення тарифів.
img_2580 img_2590img_2570
Євген Римарь, який також увійшов до складу депутатської комісії, завірив, що кожна складова тарифу на утримання будинків буде перевірена членами робочої групи.
Рішення про підвищення тарифів на квартплату в Миколаєві було прийнято в понеділок, 16 січня, на засіданні виконкому міськради за пропозицією мера Олександра Сєнкевича. Повідомлення про це рішення викликали  обурення у миколаївців. Городяни не тільки обурювалися самим фактом підвищення тарифів, але і тим, як це було зроблено. Незважаючи на соціальну значимість питання, рішення по ньому було прийнято кулуарно. Міська влада не ознайомила городян з обґрунтуванням нових тарифів.
Раніше Олена Кісельова припустила, що сама ідея підвищення тарифів на утримання багатоквартирних будинків, скоріше за все, мала стимулювати процес утворення ОСББ, проте результат виявився зовсім іншим.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*