Звіт про діяльність народного депутата України Андрія Вадатурського за перший рік роботи у Верховній Раді України VIII скликання

Виборчий округ №130 (Баштанський, Березнегуватський, Казанківський, Новобузький. Новоодеський, Снігурівський райони Миколаївської області) Фракція Партії «Блок Петра Порошенка» у Верховній Раді України
Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин
Законотворча робота
Зареєстровано 32 законопроекти, зокрема найважливіші з них:
Щодо реформування дорожньої галузі з метою будівництва та ремонту автомобільних доріг:
• Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення Державного дорожнього фонду» (№2724).
• Проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення Державного дорожнього фонду»(№2725).
Прийняття зазначених законопроектів дасть змогу: забезпечити належне утримання та своєчасний ремонт автодоріг загального користування державного значення та покращити їх технічний стан; виконати ремонт і реконструкцію існуючих мостів і шляхопроводів для доведення їх характеристик до нормативних параметрів; покращити безпеку і організацію руху (дорожні знаки, освітлення, розмітка, огородження і т.д.); здійснювати контроль і моніторинг вантажоперевезень в Україні, а також дієвий контроль за рухом великогабаритних транспортних засобів та небезпечних вантажів; покращити дорожню інфраструктуру (придорожній сервіс) та підняти її рівень до європейських стандартів.
Щодо індексації мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму:
• Законопроект «Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” (№2937).
• Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (№2938).
Пропонується законопроектами відновити дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» з метою якнайшвидшого підвищення рівня доходів людей на величину індексу споживчих цін та відновлення соціальної справедливості в державі.
Щодо забезпечення додаткових надходжень до місцевих бюджетів, шляхом встановлення ставки податку за земельні ділянки особистих селянських господарств, розташованих за межами населених пунктів, а також за земельні частки (паї), які перебувають у власності громадян для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та не передані в оренду сільгоспвиробникам, у розмірі не більше 3% від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь – не менше 1%:
• Законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (№2934).
• Законопроект «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (№2935).
Прийняття зазначених законопроектів дасть можливість забезпечити місцевим органам влади додатковий фінансовий ресурс, який вони зможуть направити на соціально-економічний розвиток регіонів; виконання інвестиційних проектів; будівництво, капітальний ремонт та реконструкцію об’єктів соціально-культурної сфери і житлово-комунального господарства; розвиток дорожнього господарства; придбання шкільних автобусів та автомобілів швидкої медичної допомоги; комп’ютеризацію та інформатизацію загальноосвітніх навчальних закладів та інші заходи.
Щодо індексації орендної плати за земельні ділянки:
• Проект Закону «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про оренду землі» (№2083а). Прийняття зазначеного законопроекту сприятиме перерозподілу прибутків, які виникли через здешевлення гривні, від орендарів земельних ділянок на користь орендодавців – власників таких ділянок. Окрім цього, ухвалення документу допоможе відновити соціальну справедливість та підвищить рівень доходів громадян.
Щодо створення муніципальних торгівельних портів в Україні:
* Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів» (щодо підвищення ефективності функціонування морських портів) (№2028-1).
* Проект Закону України «Про внесення змін до статті 71 Бюджетного кодексу України» (щодо підвищення ефективності функціонування морських портів).
Прийняття законів сприятиме вирішенню питання підвищення ефективності функціонування морських торгівельних портів України та забезпеченню реального механізму впливу місцевих органів влади на їх управління.
Щодо розвитку вітчизняної виноробної галузі:
* Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” щодо оптової торгівлі алкогольними напоями, виготовленими з власного виноматеріалу (не придбаного) (№2739).
Прийняття зазначеного законопроекту сприятиме стабільному розвитку галузі виноробства, підвищенню конкурентоспроможності підприємств, поліпшенню їх фінансового стану. В той же час реалізація основних положень законопроекту, в цілому, забезпечить сприятливі умови для стабільного їх функціонування та дасть можливість малим підприємствам створювати унікальні вина місцевості, організувати нові робочі місця та збільшити надходження до місцевих бюджетів, а також сприятиме розвитку винного туризму.

Вніс 27 поправок до законопроектів, зокрема:
До другого читання проекту Закону України «Про державну службу» (№2490) запропонував:
– передбачити поетапне (впродовж 2015-2016 років) підвищення мінімального розміру посадового окладу групи 9 в державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення. Мета: встановити мінімальний рівень посадового окладу, що дорівнює двом розмірам мінімальної зарплати.
До другого читання проекту Закону України про внесення змін до законів України «Про охорону дитинства» та «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо державної підтримки учасників антитерористичної операції та їх дітей з метою здобуття освіти (№2105) запропонував:
– дітям учасників АТО протягом трьох років після здобуття відповідної загальної середньої освіти зараховувати поза конкурсом за особистим вибором спеціальності до державних і комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для навчання за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів.
До другого читання проекту Закону України «Про місцеві вибори» (№2831-3) запропонував:
– оплачувати роботу в територіальних та дільничних виборчих комісіях всім її членам, а не тільки голові, його заступнику та секретарю, щоб уникнути підкупу членів комісій кандидатами. Потрібно прибрати корупційну складову, коли кандидати платять членам комісії, які відстоюють їхні інтереси. Члени комісії повинні відстоювати інтереси держави, а не кандидатів;
– встановити обов’язкові телевізійні дебати для всіх кандидатів у мери на обласних телеканалах, щоб максимально представити кандидатів виборцям, продемонструвати їх сильні і слабкі сторони, а також вирівняти шанси кандидатів з різними фінансовими можливостями;
– заборонити розміщення передвиборної агітації на площах для зовнішньої реклами (бігборди, сітілайти і т.д.);
– заборонити проведення передвиборної агітації з використанням кандидатами послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, подарункових сертифікатів та інших матеріальних цінностей, у тому числі від імені благодійних та громадських організацій. Таку агітацію пропоную вважати непрямим підкупом виборців;
– заборонити розміщення агітації на зовнішніх рекламних носіях;
– передбачити більш повну фінансову звітність про витрати на проведення виборчої кампанії, щоб виключити приховування кандидатами будь-якої інформації про використання коштів поза їх виборчими фондами. У випадку порушення цієї норми запропонував знімати порушників закону з виборчих перегонів.

Робота в окрузі та зі зверненнями громадян
За звітний період розглянуто близько 500 звернень від громадян. Проведено 12 особистих прийомів громадян в усіх районах виборчого округу. Протягом останнього року жителям виборчого округу №130 надано матеріальну допомогу на загальну суму понад 1,5 млн.гривень. Окрім цього в громадських приймальнях народного депутата України Андрія Вадатурського систематично надається безкоштовна юридична консультація.
Окрім цього, за особистого сприяння народного депутата України було забезпечено меблями класи Висунської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, а також комп’ютерною технікою Калузьку загальноосвітню школу та Миколаївський обласний центр здоров’я.
У грудні 2014 року привітав близько 2000 дітей солодкими подарунками напередодні Дня Святого Миколая в районних лікарнях, центрах соціальної реабілітації дітей-інвалідів, вихованців дитячих садочків, будинків творчості та дитячих будинків сімейного типу в усіх районах округу.
До різдвяних свят організував поїздку та екскурсію мальовничими куточками Західної України для 60 учнів 7-9 класів загальноосвітніх шкіл всіх районів округу, які відзначилися особливими успіхами та досягненнями в навчанні, творчості, спорті. Школярі відкрили для себе невідомі сторінки історії Прикарпаття, занурилися в колоритні святкування та відчули особливий дух західноукраїнських традицій, отримали подарунки та неймовірні враження, а найголовніше – знайшли собі нових друзів.
Також Проведено понад 100 зустрічей з працівниками різних установ, організацій, підприємств, а також головами сільських, селищних рад, депутатами місцевих рад, із керівництвом районних філій ПАТ «Миколаївобленерго» щодо проблем відключення електроенергії, депутатами місцевих рад, фермерами, представниками малого бізнесу Миколаївської області, волонтерами, лікарями, працівниками соціальних
центрів, викладачами шкіл, працівниками дошкільних навчальних закладів, представниками громадськості округу.
Під час зустрічей порушувалися питання проведення реформи місцевого самоврядування, висловлювалися прохання з надання матеріальної допомоги, забезпечення комп’ютерною технікою, допомоги на лікування, отримання ліків за пільговою ціною та інші. Так, переважна більшість звернень стосуються в основному питань надання матеріальної допомоги на лікування та інші потреби, соціальних проблем, вирішення питань отримання субсидій, встановлення лічильників на газ, відновлення роботи стаціонарних радіоточок, ремонту стаціонарного телефону, отримання статусу учасника бойових дій військовим із зони АТО, відновлення вуличного освітлення і т.д. Всі отримані звернення розглянуті і вирішені. Так, лише окремі приклади з Березнегуватського району:
– Надано матеріальну допомогу для створення “Центру розвитку громади села Сергіївка”, на базі будинку культури с. Сергіївка.
– Придбано комп’ютер та принтер для Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
– Надано матеріальну допомогу на реставрацію будинку, який погорів в одній родині, де сталася трагедія – в приватному будинку відбулася пожежа, внаслідок якої загинуло троє дорослих людей. В результаті, двоє дітей залишилися сиротами.
– Надав допомогу загальноосвітній школі в закладенні трояндової алеї пам’яті Героїв Небесної Сотні.
– До початку навчального року забезпечив 225 першокласників району новими Букварями.
– На прохання жителя Березнегуватого вирішено питання некоректної роботи районної дільниці газорозподілу.
Зі Снігурівського району:
– Вирішено прохання про допомогу в отриманні військовослужбовцем із зони АТО учасника бойових дій.
– Надано допомогу жительці м. Снігурівка в отриманні ліків на пільговій основі.
– Організовано святковий стіл та надано матеріальну допомогу ветеранам під час проведення святкування Дня Перемоги у Територіальному центрі для ветеранів Другої Світової війни та ветеранів праці.
– Надано допомогу в отриманні необхідних ліків на пільговій основі для хворого сина жительки району.
З Баштанського району:
– Надано матеріальну допомогу і закуплено необхідні ліки для дитини-сироти (1,9 місяців).
– Забезпечено інваліда 1-ої групи в наданні необхідних коштів на протезування зубів.
З Казанківського району:
– На прохання жителів району щодо відновлення зупинки потяга «Миколаїв-Київ» №121/122 на станції Казанка зупинку було відновлено з 9 червня 2015 р.
– Забезпечено інфекційне відділення Казанківської Центральної районної лікарні холодильником.
– На прохання жителя смт. Казанка встановлено газовий лічильник в будинку.
– Надано спонсорську допомогу танцювальному колективу “Водограй” на оплату послуг з пошиття танцювальних костюмів (смт. Казанка).
– Виконано колективне прохання в наданні допомоги з оформлення земельних ділянок.
З Новобузького району:
– На прохання жителів району щодо відновлення зупинки потяга «Миколаїв-Київ» №121/122 на станції Новий Буг зупинку було відновлено з 9 червня 2015 р.
– Надано допомогу в лікуванні найменшої дитини військового 19-го територіального батальйону Віктора Крила і забезпечено всіма необхідними ліками.
– Виконано прохання від батьківського комітету Жовтневого ДНЗ «Колосок» відносно встановлення дитячого ігрового майданчика.
З Новоодеського району:
– На прохання головного лікаря Центральної районної лікарні оплачено проведення ремонтних робіт в одній з палат хірургічного відділення та придбання нових меблів в палату.
– В Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів проведено заміну старих вікон на нові енергозберігаючі і встановлено на його території дитячий майданчик.

Міжнародна співпраця
Проведено зустрічі на міжнародному рівні:
– із заступником директора Національного демократичного інституту (США) МаріоМітрев ході якої обговорювалися питання політичного будівництва;
– з представниками організації IFC з Групи Світового банку – Євгеном Осмокєску (Керівник проекту щодо інвестиційного клімату в аграрному секторі України),ХайнцШтрубенхоффом (Керівник програми з агробізнесу),ОлегомНів’євським (Радник з питань аграрної політики) з метою вирішення питань розвитку агропромислового комплексу України та річкової транспортної інфраструктури;
– із керівником проекту Світового банку щодо підтримки реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні Денисом Нізаловим. Під час зустрічі обговорювалося питання проведення в Україні земельної реформи;
– зі спеціальним представником Британського аграрного сектору Джеймсом Таузендомз метою вирішення питань сучасного стану та перспектив розвитку сільського господарства в Україні, представлення досвіду та державної стратегії розвитку аграрного сектору Великої Британії.
Окремо здійснював перемовини з представниками посольств США, Швейцарії, Канади Данії та Великої Британії з метою залучення благодійних організацій та бізнес-структур до реалізації проектів та програм розвитку округу в сферах медицини, освіти та енергетики.
Спільно з колегами-депутатами з міжфракційного об’єднання «Єврооптимісти», відвідав із робочим візитом Польщу, де зустрілися з президентом країни Броніславом Коморовським.
 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*