Соціологи б'ють на сполох через незнання українцями закону про місцеві вибори

Незнання українцями нового закону про місцеві вибори може спровокувати значні проблеми з сприйняттям результатів волевиявлення.
“На тлі незнання цього закону очевидно можна передбачити, що можуть бути неприємності”, – заявила директор фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна на прес-конференції.
Як повідомляє Інтерфакс-Україна, за даними опитування, лише 12% респондентів сказали, що добре знають новий закон, 48,5% – щось про це чули, 38,2% – не знають зовсім, і не змогли відповісти 1,2% опитаних.
При цьому добре знають, як буде проходити голосування на місцевих виборах 25 жовтня, лише 20% респондентів, знають у загальних рисах – 35%, зовсім не знають – 23% опитаних.
Лише 9,6% вважають, що місцеві вибори пройдуть чесно. 35,9% респондентів вважають, що будуть окремі порушення, але вони не вплинуть на кінцевий результат, 28,6% припускають, що результати можуть бути перекручені і 11,3% впевнені, що все буде підтасовано. 14,7% не змогли відповісти на питання.
При цьому 55,4% опитаних упевнені, що вибори нічого не змінять, 23,6% припускають, що вибори можуть покращити ситуацію, 4,4% – лише погіршать ситуацію, 16,6% не змогли відповісти.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*