При децентралізації влади на місцях буде залишатися 60-80% коштів, – Андрій Вадатурський

Народний депутат України від фракції Блок Петра Порошенка Андрій Вадатурський відвідав з робочим візитом Березнегуватський район Миколаївської області, де провів кілька зустрічей з людьми.
Під час цих зустрічей нардепу ставили чимало запитань щодо реформ, які в Україні вже стартували, таких як децентралізація, адміністративно-територіальна реформа. Людей турбувало, а чи зможуть вони виживати після їх реалізації. Крім того були озвучені проблеми зруйнованих доріг, високих тарифів, низьких пенсій та інші.
За словами народного депутата, завдяки впроваджуванійї реформі децентралізації влади в місцевих бюджетах залишатиметься 60-80% коштів, і те, як розподіляти ці кошти, вирішуватиме громада.
«Президент прийняв таке рішення передати владу, повноваження та інструменти на місця, щоб ви приймали рішення, скільки вам потрібно грошей зібрати, які у вас мають бути податки, інвестиції, що вам потрібно зробити в районі та інше. Платять у вас гроші, наприклад, за землю, хочете ви підняти або знизити податки? Це ви вже будете приймати всі ці рішення, – зазначив Андрій Вадатурський. – Куди витратити наявні у вас гроші – на лікарню, на дорогу, на купівлю автобуса по цій же дорозі. Ви знаєте всі ці проблеми, і при їх вирішенні повинно бути менше крадіжок, тому що приймають рішення ті, хто живе серед вас … Повинні бути нормальні дискусії в радах, щоб приймати збалансовані рішення».
Вже в ході цієї дискусії деякі з присутніх на зустрічах з депутатом, порушували вже, можна сказати, традиційне питання щодо небезпеки закриття шкіл у селах.
На думку Андрія Вадатурського, людей буквально залякують цим, він же запевнив їх, що рішення про закриття або не про закриття навчальних закладів вони самі прийматимуть у себе на місцях.
«Проблема не в школах, проблема в економіці, в грошах. Хочете школу мати – будь ласка, але, знаєте, я заходив у такі школи, де по 2-3 класи в одному кабінеті знаходяться, і їм викладають різні предмети. І ми тримаємося за цю школу, не ставлячи собі запитання, а яка якість освіти в ній? Чому ми не говоримо про те, як ми можемо викладати дітям одразу і географію, і історію, різних класів по чотири людини в кожному? Зате школа є. Тому що ми боїмося, що села не залишиться, якщо ми закриємо школу. Але ми повинні про інше думати. Як дати людям роботу, як створити ці робочі місця. Адже буде робота – буде школа, молодь буде в районі залишатися, народжувати дітей, і школи будуть наповнюватися. І сьогодні ви повинні подумати, можливо, той же мільйон гривень, півмільйона направити на інші потреби. Це ви будете приймати рішення. Не я, не Президент, а саме ви», – додав нардеп.
Андрій Вадатурський вважає, що насправді існує безліч альтернативних варіантів виходу з такої ситуації, що пов’язана зі слабким наповненням шкіл. Зокрема перевезення учнів шкільними автобусами, або ж навчання дітей в інтернатах.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*