Ми не повинні залишати хворих людей наодинці зі своїми недугами — Андрій Вадатурський

Голова Миколаївської територіальної організації партії “Солідарність”- БПП”, Народний депутат України Андрій Вадатурський звернувся до Міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі із депутатським запитом з проханням забезпечити жителя смт. Березнегувате Миколаївської області, інваліда І-ої групи Євгена Володимировича Білоконя необхідними ліками на пільговій основі з 50% знижкою, що передбачено чинним законодавством України.

– До мене звернулася жителька Березнегуватого, що на Миколаївщині, Тетяна Михайлівна Білоконь з проханням допомогти їй в отриманні ліків для її сина, який є інвалідом першої групи, – розповідає Андрій Вадатурський. – Минулого року лікувальними препаратами хворого забезпечувала Центральна районна лікарня. А вже з цього року отримання життєво необхідних ліків стало неможливим через відсутність в лікувальному закладі дозволу на отримання ліків на пільговій основі у зв’язку з нестачею коштів у державному бюджеті на ці потреби.

Народний депутат вважає таку ситуацію неприпустимою, оскільки переважна більшість хворих не мають можливості отримати необхідне лікування через невиконання профільними міністерствами чинного законодавства та занадто високу вартість ліків у зв’язку з великим податком на лікарські засоби та високий курс іноземної валюти.

– Хворі люди на сьогодні загнані в глухий кут. З одного боку держава не виконує своїх зобов’язань, порушуючи діюче законодавство щодо забезпечення хворих необхідними ліками на пільговій основі, а з іншого люди не в змозі купити собі ліки через високі ціни.

Андрій Вадатурський у зверненні також попросив надати інформацію щодо рівня забезпечення ліками інших хворих такої ж категорії по всій Миколаївській області.

Ми не повинні залишати хворих людей наодинці зі своїми недугами. Необхідно вдосконалювати чинне законодавство до тих пір, поки соціальні статті держбюджету не будуть виконуватися аби люди отримували необхідне лікування, – зазначив Андрій Вадатурський.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*